Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Stressz tud ilyet csinálni a...

Stressz tud ilyet csinálni a ciklussal?

Figyelt kérdés

Nagyjából beállt már a ciklusom, szokott 1-2 napos csúszás lenni benne néha, de általában pontos szokott lenni. Utoljára talán egy vagy másfél éve volt olyan időszak, hogy stressz miatt majdnem egy hetet késett, azóta viszont nem volt ilyen gond mostanáig.

Ezen a héten kedden kellett volna megjönnie, akkor még nem volt semmi tünetem, utána levő napon kezdtem érezni a szokásos erős hasi görcsöket, mellfájdalmat, ingerlékenységet, minden tünetet produkáltam kb.2-3 napig. Szerdán és csütörtökön véres folyásom is volt, eleinte csak barnázás, aztán élénkpiros vér jelent meg, de ettől függetlenül ez még nem volt vérzés az állaga miatt, inkább olyan volt mintha ovulációs folyásba keveredett volna egy kis vér. Ez tegnap barnázásba ment át aztán mára teljesen megszűnt, azóta nincsen semmilyen tünetem vagy folyásom. Még soha életemben nem tapasztaltam ilyet, ezt vajon mi okozhatja? A terhesség kizárva mivel nincsen párom, fertőzésre utaló tüneteim sincsenek, én csak arra tudok gondolni hogy a stressz bezavart a hormonrendszerbe. Az utóbbi időszak (különösen ez a hónap) nagyon stresszes volt, nem lepne meg, ha ez zavarta volna össze a szervezetem. Viszont én ilyet még nem tapasztaltam amilyen ez a jelenlegi menstruációs ciklusom, volt már valakinek hasonló vérzése?



2023. ápr. 29. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszeri alkalommal ez nem gond. Ha legközelebb is ilyen fura lenne a vérzés akkor viszont dokihoz mennék.
2023. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna. Nagyban befolyásolja a stressz. Ugyan így voltam most,múlthéten kellett volna megjönnie, kerek egy hetet késett és szintén barnázással indult vagy 3 napig és ma kezdett el rendes vér lenni. Tavaly amikor halálesett miatt voltak stresszes egy cikluson belül 2x jött meg. (2hetente) orvos semmi eltérést nem látott csak a stresszre vetettünk. Ha máskor rendszeres próbálj nem stresszelni,ha többször előfordul nézesdd meg egy orvossal.
2023. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet attól, egy alkalommal még szerintem nem baj, ha rendszeresen ez lenne, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

Nekem tavaly szeptemberben egy hónapban 2x jött meg, valószínűleg a stressz miatt, de ez csak egyszeri alkalom volt, azóta újra normális, rendszeres.

2023. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!