Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim fertőzés során hordott...

Intim fertőzés során hordott fehérneműt hogy érdemes fertőtleníteni? Érdemesebb inkább kidobni őket?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Van pár elhasznált, foltos,amit egyébként nem használok már, olyankor azokat veszem fel, aztán forró fertőtlenítős vízbe áztatom, majd 60 fokon kimosom. A normális bugyit, amit egyébként hordok, és mondjuk az előtt vettem fel, hogy kiderült volna a gond, azt nem domestosozom, csak 60 fokon mosom, és átgőzölöm.
2023. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Magas hőfokon kell mosni. Vannak olyan mosószerek, mosószer adalékok, amik fertőtlenítő hatásúak. (Hipós áztatás is szóba jöhet.) A vasalás is öli a kórokozókat! Amelyik fehérnemű nem bírja a strapát, nem pamut, azt ki kell dobni és a tangákat is. Érdemes a fehérneműt és magadat tisztasági betéttel védeni.
2023. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
60 fokon mosof, fertőtlenítő adalékkal, vagy ecettel. Ennyi elég.
2023. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Én sosem csináltam ilyen extra dolgokat. Normál módon kimosom, ahogy máskor is. Nem okozott problémát.
2023. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
min.60 fok+hypo. Ha nem bírja az anyaga, akkor jobb kidobni, mint küszködni vele.
2023. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Közsönöm szépen a válaszolat nagyon hasznosak. Életemben először van ilyen jellegű problémám és tanácstalan voltam.
2023. máj. 12. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kidobni. Teszek be tisztasági betétet. Már csak azért is, mert ha kúpot kaptál kezelésnek, akkor az jöhet ki egész nap.

Magas hőfokon érdemes kimosni. Én szoktam időnként fertőtlenítőt is tenni a mosószerhez.

2023. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az intim fertozest a paroddal valo kapcsolat ideje alatt szerezted be, akkor ot is kezelni kell, akkor is, ha neki nincsenek tunetei, mert mindig oda-vissza fogjatok egymast fertozni.
2023. máj. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 FHN válasza:

Szifilisz: levegőn életképtelen

Trichomonas: Levegőn percekig,m vízben fél óráig fertőzőképes

HIV (AIDS): levegőn pár percig ha megmarad (vagy addig se)

És a többi is...

Szóval a betegségtől függ, de talán pár gombától eltekintve igen rövid ideig életképesek ezen kórokozók a testen kívül.

Tehát ha a fehérnemű egy napig "pihen" a szennyesben, akkor pont úgy kell mosni mint egyébként. Nem lesz kórokozó, kórtejesztő hatása, mert a kórokozó már régen elpusztult rajta.

2023. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kályhában elégetni
2023. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!