Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magyarországon TB alapon...

Magyarországon TB alapon mennyi idő közönként köteles méhnyakrák szűrést csinálni a nőgyógyász? Eddig évente csinálta a dokim, most máshová kezdtem járni, azt mondja, 3 évente kell. Nem mertem vele vitatkozni, most jártam nála először...

Figyelt kérdés

#szűrés #méhnyakrák #nőgyogyasz #mennyi idő közönként
2023. máj. 18. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

[link]


"Hazánkban 2003 óta biztosított szervezett módon, az 51/1997. (XII.18.) NM rendelet alapján a 25-65 év közötti nők számára a méhnyakszűrés. Azon nők, akik (a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő nyilvántartása alapján) 3 évnél régebben nem voltak méhnyakszűrésen, postai úton meghívót kapnak a szűrésre."


Tehát 3 évente

2023. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ha én kérem, akkor se köteles megcsinálni? Tehát muszáj elfogadnom, hogy nem hajlandó megcsinálni, majd csak 2 év múlva? (és ha nem tetszik, akkor menjek magánba???)

(esetleg, jól magamra haragitom, mert megmondom neki, ha nem hajlandó megcsinálni, - már eltelt egy év az előző óta - akkor ezt is irja rá a kezelő lapra, hogy kértem, de ő nem volt hajlandó megcsinálni. (és ha rákos leszek 2 éven belül, akkor az az ő felelőssége....amivel persze semmire nem fogok menni, hiába fogom lobogtatni....meg arról is csak álmodom, hogy hajlandó lesz ezt az elutasitást irásban elsimerni....)

2023. máj. 18. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

"ha rákos leszek 2 éven belül, akkor az az ő felelőssége"

. A méhnyakrák nem így működik. Jóval lassabban alakul ki.

2023. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

A NEAK csak 3 évente fizeti. És ilyen röv9d időm alatt nem alakul ki méhnyakrák.

Nálunk leveszik évente, csak az állam baromira nem fizeti ki a kórháznak.

2023. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Évente kell járni. Nem minden méhnyakrák ismeri a tankönyvet és a cél a rákmegelőző állapotban történő felismerés, nem pedig akkor amikor már dobta az áttétet.
2023. máj. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

#5: ja, dobjuk ki a tankönyveket, mind hülyeség.

És persze pontozzuk le azt, ha a válaszadó az orvos szakmai szempontjait magyarázza el.

2023. máj. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem köteles megcsinalni. Lehet menni magán orvoshoz, az megcsinalja neked hetente is, ha arra van igényed meg pénzed.

Ha van indikacio, tb alapon is megcsinaljak gyakrabban: tehat ha közeli verszerinti hozzátartozónal elofordult mehnyakrák, megcsinalja évente is.

2023. máj. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig minden sztk-ban simán megcsinálták évente, kérésre.
2023. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évente / évente járok, még soha senki nem szólt…sőt, ha nem mentem pont egy éven belül mert elfelejtettem, figyelmeztettek hogy ez fontos…nem értem hogy miért kell erőltetni ezt a ne menj méhnyakrák szűrésre dolgot…nem kellemes, de ez van, szerintem ne járj olyan dokihoz akinek annyira derogál egy alap vizsgálat hogy arra ösztönöz minél ritkábban menjél…rengetegen veszik későn észre ha baj van…pont azért mert félnek elmenni…
2023. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi klinikán évente megcsinálják . Három év hosszú idő az itteni orvosok szerint is, évente javasolják.

Nem tudom ki állítja azt, hogy elég három évente .

2023. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!