Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom tampont szeretn...

13 éves lányom tampont szeretne használni, szerintetek engedjem?

Figyelt kérdés
Folyamatosan piszkálják az osztálytársai,hogy betétet használ normál bugyival. Már azért is bántják,hogy nem tangát hord vagy brazilt, szerintem korai,de kérlek mondjatok érveket vagy ellenérveket. Nem szeretnék rossz anya lenni.
2023. máj. 23. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
En vennek neki mensi bugyit
2023. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt kellene megtanítani, hogy senki másnak semmi köze ahhoz, hogy milyen fehérneműt hord. Meg egyébként is nem külső nyomásra kell új dolgokat csinálnunk, mert ez csak rosszabb lesz így: ciki lesz, hogy nem cigizik, nem iszik alkoholt, nem csókolozott még, hogy szűz stb., holott ezeket a dolgokat nyugodtan lehet csinálni, de csak ha valaki önmaga őszintén akarja.


A tanga nem egészséges (keress rá cikkekre), a brazil egy fokkal jobb, de mint nőnek elmagyarázhatnád, hogy nem minden fenékformán ugyanaz áll jól.


Visszatérve a tamponra: vitatott, hogy a legjobb megoldás-e, de neki kell tudnia, hogy jobb alternatíva-e. Próbálja ki, ha bejön neki, használja, de van nő, aki soha nem tud megbékélni vele.

2023. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én annak idején 14 évesen kezdtem el tampont használni, amikor kollégiumba kerültem, mert a többiek is azt használtak. az egyik szobatársam az előtte való nyáron kezdte pl. Az ő javaslatukra próbáltam ki én is és azóta csak tampont használok. Utálom a betétet, el sem tudnám képzelni hogy csak azt használjak. Emlékszem anyukám hónapokkal később ültetett le, hogy beszéljen a tamponokról, mire közöltem vele hogy köszi de már rég azt használok szóval nem kell felvilágosítás.

Az ő teste, az ő kényelme. Miért ne engednéd, hogy tampont használjon? Legyél támogató, főleg ha hozzád fordul. Vidd el dm-be vagy valahova, vegyetek a legkisebb méretű tampont, mondd el neki hogy kell használni, hogy rendben van ha elsőre kényelmetlen stb.

Így is úgy is azt fog használni, főleg ha az osztályközösségében nyomás alatt is van. Ha nem szereti, akkor visszatér majd a betéthez. Sajnos ez egy ilyen korszak.

2023. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd, én is pont 13 évesen kezdtem el menstruálni és rögtön tamponnal kezdtem, saját akarat szerint, anyukám ebbe bele sem szólt, csupán megkérdezte mit vegyen nekem, mit szeretnék, meg elmondta nekem melyik miért jó stb.


Az a baj a gyerekek mindenért tudják egymást bántani, úgyhogy annyival tudsz segíteni, hogy kiállsz mellette és segíted mindenben.

2023. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem pedig a keresztény családok embertartási szokásaival nincsenek tisztában néhányan. Ha a szülők nem szállítják a szűzlányt, akkor alacsonyabb lesz az öregkori társadalmi státusuk, kihat ez a sikertelenség a nyugdíjukra, stb.


Természetesen ha egy tinicsaj egyszer kilyukad, akkor már nagyon könnyen teherbe eshet akárkitől, hisz már nem kell többé visszafognia magát. Az anyja ezt tudja, és meg akarja akadályozni a nemkívánatos terhességet egy ismeretlen pasitól.

2023. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Idáig ő szeretett volna betétet használni, én tampon párti vagyok, de nyomás hatására elengedni azt,amit ő valójában szeret nem tudom jó dolog-e. Amit a 2-es is írt,hogy előbb-utóbb ciki lesz,hogy nem cigizik, nem iszik alkoholt stb. Leülök vele iskola után és átrágjuk a dolgot.
2023. máj. 23. 10:42
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem a te döntésed. Én 14 múltam, amikor tampont kezdtem használni, mert gyűlöltem a betétet, főleg nyaranta.
2023. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Speciel nekem a tamponhoz is kell kisebb betet, olyan eros tud lenni. Cserelni akarhol ugy, hogy elotte kell csak igazan kezet mosni, nem biztos, hogy megoldott.

Nogyogyaszok nem ok nelkul nem szeretik. En felnott nokent csak reszben hasznalok, es azert, hogy olyan szituaciokban, mikor nem lehet vecere rohangalni, ne erezzem, hogy elont a ver.

Csak tampont hasznalni folosleges, annak fenyeben, hogy alapvetoen nem jo a testunknek.

2023. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as válaszoló, ha megyek valahova, rohangálós napom van a városban vagy túrázok az erdőben stb, én is teszek be a tamponhoz betétet is ÉS teszek be egy zacskóba gumikesztyűt. Gyógyszertárban szoktam venni, sokszor jól jött már, akkor nem probléma a kézmosás a koszos nyilvános mosdókban
2023. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem szeretem a tampont, viszont biztos, hogy megengedném, hogy használjon. De ne amiatt, mert az osztálytársak mit mondanak, hanem mert tényleg szeretné. Ha úgy van lehet mégsem jön be neki. Azért durva, hogy ilyenért is basztatják egymást a gyerekek, mi közük hozzá…
2023. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!