Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy állapítják meg a PCOS-t?

Hogy állapítják meg a PCOS-t?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég fura kérdéssel fordulok hozzátok de most teljesen összevagyok zavarodva. Szeptemberbe derült ki a PCOS nálam, vagyis az akkori nőgyógyászom szerint egyértelmű volt,hogy az van. Elmentem egy másik nőgyógyászhoz aki kérdezte,hogy laborral ki lett-e mutatva a PCOS. Na hát most nekem fogalmam sincs igazából,hogy ez mit takar. Az ultrahangon látott több apró tüszőt, de azt mondta ő erre nem mondta/mondaná rá,hogy PCOS.Laborból ki lett mutatva az hogy magas a prolaktin szintem, inzulinrezisztenciám van és hogy nincs peteérésem jelenleg. Egyetlen jele volt ezeknek a dolgoknak,hogy kimaradt a menstruációm. Nincsen túlzott szőrnövekedésem, nem híztam el, nem hullik a hajam és stb. Megyek endokrinológushoz jövőhéten, de most teljesen összezavarodtam. Most végülis akkor labor alapján mit kell nézni, milyen értékek alapján mondják azt,hogy valaki PCOS?

2023. jún. 6. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A PCOS diagnózisa követekezőkön alapul:


1. Oligomenorrhea (=ritka és kevés menstruáció)

2. Ovulációs (=peteérési) rendellenesség

3. Androgén túlsúly (magas tesztoszeron és más androgén hormonok a vérben)

4. Policisztás petefészek


Ha neked ezek közül több jelenség megvan, akkor nagy valószínűséggel PCOS-od van. A labor a magas androgén hormon szint méréséhez kell, de ha vannak fizikai jelei (pl. szőrösödés, pattanások, stb), akkor következtetni is lehet rá.

2023. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vérképnél nézik a hormonokat meg a pajzsmirigy működését. [link]


Egyébként nekem is hasonló tapasztalatom van. Elmentem nőgyógyászhoz, ő is látott apró tüszőket, mondta, hogy ez PCOS lesz, majd mikor 3 hónap múlva elmentem másik nőgyógyászhoz, addigra teljesen eltűntek. Kezdetleges inzulinrezisztenciám van, sajnos az nagyon sokszor együtt jár a PCOS-szel.

2023. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!