Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes rendszeresen mammográfiára járni?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek és a nagynénémnek sajnos már volt a mellében daganat (mondjuk ő már 60 éves, azóta jól van szerencsére). Ezek úgy tudom mind növelik a mellrák kockázatát, ezért gondolkozom rajta, hogy évente elmennék mammográfiára. Érdemes lenne? Lehet erre beutalót kérni vagy csak magánúton lehetséges?

2023. jún. 12. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
45-től kell
2023. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
A te korodban csak emlő ultrahangot csinálnak, tudtommal.
2023. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
45-től van a behívó, de hamarabb is lehet menni, főleg, ha családi anamnézis van, ami azt jelenti, hogy anyuka, nagymama, szóval közvetlen felmenők szenvedtek mellrákban, valamint bármi problémát észlelsz, pl. csomóérzet v. véres váladékozás stb. Oldalág nem számít annak. Amúgy az önvizsgálat fontos nagyon. Beutalót kell amúgy kérni háziorvostól vagy nőgyógyásztól. 40 év alatt ált. csak uh van, indokolt esetben megcsinálják a mammot is. Az uh egyébként önmagában kevés, szűrésre nem alkalmas. Üdv: egy mammográfiás asszisztens. :)
2023. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
40+
2023. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényegre nem válaszoltam. A behívó 45 éves kortól van 65 éves korig. Attól függetlenül élethosszig ajánlott járni, csak 65 évtől már beutalót kell kérni, akkor már nem küld a népeü. Kp. Meghívót. 2 évente ajánlott egyébként a szűrővizsgálat, probléma esetén pedig azonnal beutalót kell kérni.
2023. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2023. jún. 12. 19:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!