Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfelejtettem bevenni a...

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgtátlót, hogyan folytassam tovább?

Figyelt kérdés
A legelső doboz fogamzásgátlómból még 3 tabletta van, és most néztem hogy csak 2nek kellene lennie, tehát az elmúlt napokban valamikor elfelejtettem bevenni. Olvastam, hogy ebben az esetben már azt a 3 tablettát ne szedjem be, hanem tartsak egy egy hetes szünetet. És akkor a következő tablettát mostantól számítva 7 nap múlva kell bevennem akár lesz vérzés akár nem ? És így következő hónapban is védve leszek? És ezt amúgy sem értettem hogy a fogamzásgátlót úgy kell elkezdeni, hogy a mensi legelső napján veszem be az elsőt. És utána minden dobozt a menstruáció/7 napos szünet végén fogom kezdeni ?

2023. jún. 17. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Használj kiegészítő védekezést.
2023. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Használunk. A kérdésem inkább az lenne hogy a fogamzásgátló szedését hogyan folytassam tovább
2023. jún. 17. 09:09
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan beszedheted már azt a 2 szemet, utána jöhet a rendes szüneted. Annyi, hogy 1 hétig nem szexeltek, vagy gumit húz a párod.
2023. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nah ezeket az embereket nagyon nem

Előbb picit nőjj fel mert a fogamzásgatló nem egy olyan dolog hogy most beveszem de ha elfelejtem nincs baj.

Szetbaszod fele a hormonrendszert es a teherbe esésnek is nagyobb lesz a kockázata.

Gondold át nem szeretnél mondjuk tapaszt?

Azt hetente kell cserélni ugyan ugy véd

Ha viszont maradsz a tablettánál allits a telefonodon jelzőt h jelezzen minden nap ugyan akkor hogy be kell venned.

Szedd be azt a 3 db gyogyszert tarsd meg a 7 napos szunetet es a 8.napon kezd az uj levelet

2023. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóban minden le van írva.

Ha nem tudsz a rendszeres szedésre figyelni, akkor érdemes átgondolni, hogy a hüvelygyűrű, esetleg a tapasz vagy a karba beültethető lehet jobb opció lenne.

2023. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!