Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 40 napos ciklus?

40 napos ciklus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy rendszertelen a menstruációm. Vannak hónapok, amikor a menstruációm napra pontosan megjön, és a ciklusaim olyan 31-33 naposak, viszont ebben a hónapban a ciklusom 40 napos volt. A jővő hónapban megyek szűrésre nőgyógyászhoz, és ott természetesen rá fogok kérdezni nála erre, viszont addig kiváncsi lennék a ti véleményetekre. Mitől lehet esetleg? Pár hónap és töltöm a 18-at, szimplán még csak nem állt volna be rendesen? Remélem lehetek majd anyuka később, és ez nem jelent semmi rosszat :(. A válaszokat előre is köszönöm!
2023. jún. 27. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, semmi baj, örülj, hogy ritkább. Egész életem ilyen volt, 32-40 napos ciklusokkal, négy gyerekem lett, 54 évesen még van menzeszem.
2023. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ah nem tudod elhinni mennyire megnyugtató a válaszod🥹! Nagyon szépen köszönöm!!
2023. jún. 27. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális ennyi évesen. Katonás ciklusodnak kéne lennie. Le fognak pontozni, de az igazat írom, úgyhogy figyelj!

Egészséges kaja, normális dózisú multivitamin + ásványi anyag + vas. Ez az, ami általánosan meg fogja oldani.

A hormon, amit az orvos felír majd, ha elmész hozzá, is megoldja, de az csak kikényszeríti az amúgy is tápanyaghiányos szervezetedből a normális működést, de csak ebben az egy dologban. Hosszútávon viszont ezer másik is kárt szenvedhet.

2023. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnál valamilyen multi vitamint ajánlani?
2023. jún. 27. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3-as egy idióta, ne foglalkozz vele. Úgy van, ahogy az 1-es írta, egyénenként, sőt, még idővel is változhat a ciklusod hossza. Orvosnak említsd meg, egy hormonszint ellenőrzés esetleg nem árt, de valószínűleg semmi bajod nincs.
2023. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem értek hozzá, azért írtam le, amit. Az ilyen félagyúak miatt írok egyre kevesebbet ide, mert nincs erőm vitatkozni az okos plebsszel.

Van kb. 15 évnyi tapasztalatom táplálkozásban, sporttáplálkozásban, életmódban, de nyilván idef*tam csak valami random hülyeséget.


HORMONSZINT ellenőrzés. Mert gondolom a szervezet hormont fényből állít elő fontoszintézissel. A legtöbb ember ezt hiszi. Alacsony a HORMONOD, akkor be kő vinni HORMONT, amit a doktorbácsi felír (persze, mert a félagyú átlag embereknek nincs igényük értelmes megoldásra.)

Mert biztos, ha a HORMONOD rossz, akkor csak az a rossz és semmi más (a százmillió faktorból), ami mondjuk nem látszik a legjobb esetben 20 markeres vérképen.


Kiég az agyam.

2023. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os: senki nem tagadja a helyes, változatos, jó minőségű táplálkozás (és sport) szükségességét, az esetleges vitaminhiány (tipikusan D vitamin és vas hiány) pótlását, de amit a 3-as válaszodban írtál nem igaz. Nem ír fel az orvos automatikusan hormont. Nem szükségszerű, hogy óraműpontossággal működjön valaki menstruációs ciklusa, ettől még lehet teljesen egészséges. Nem csodamódszer a multivitamin. Ahogy 5-ös válaszomban írtam jelezze a dokinak, egy hormonszint ellenőrzés nem árt, de a te válaszod hamisan azt sugallja, hogy szedjen multivitamint meg étkezzen egészségesen és akkor majd rendszeres ciklusa lesz.
2023. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az ESSZENCIÁLIS TÁPANYAGOK bevitele nem csodamódszer. Akkor magyarázd el nekem, hogy mi az, ami csodamódszer! Mi az, aminek az elsőnek kell lennie?

Először azt tanulod meg, hogy ne foss a szoba közepére, vagy a Porsche vezetést? Ne haragudj, nem tudom másképp szemléltetni a magas röptű probléma megközelítésed.

Írok egy szép példát is:

Olvasni tanulsz meg először, vagy a reaktorfizikát?

Biztos van, aki a reaktorfizikát.


És mi van, ha rossz tanácsot adtam, nem javul meg a probléma tőle, de egészségesen kezd táplálkozni és elkezdi bevinni a minimálisan szükséges vitaminokat?

Kárt okoztam vele, vagy mi?


Nyilván menjen el az orvoshoz, nézesse meg magát, hátha valami szervi probléma van, de ennyi évesen 90%-ban táplálkozás miatt csúszkál. Csókolom.

2023. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!