Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 40 körüli nőknek meg szokott...

40 körüli nőknek meg szokott növekedni a libidója?

Figyelt kérdés

Ti ha ennyi idős nők vagytok, tapasztaltatok ilyet?

És mindez hogyan nyilvánul meg a hétköznapokban?


2023. júl. 12. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Nem az életkortól függ. Mármint biztosan van olyan életkor, ami felett már csökken.

Nálam ugyanolyan, mint volt korábban, a partnertől függ.

De nagyon sok minden befolyásolhatja, általában negatívan, pl. gyógyszerek, még a fogamzásgátló is. És a legtöbb nőnél a lelkiek is.

2023. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Én 43 vagyok. Nekem csökkent, kb 1 éve. A ciklus közepén, ovuláció környékén még mindig nő, de utána semmi kedvem az együttlétekhez. Az érzés is változott, már nem olyan jó, mint korábban.
2023. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem.


Sőt inkább lecsökken - főleg, h gyerek is van már.

2023. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes. Nekem akkor miért nőtt? Két gyerekem van, nem mostanában születtek. Mondjuk ha lelki okokkal is összefügg, az is tény, hogy mostanában sokkal inkább le tudom tojni azokat a dolgokat, amiken korábban görcsöltem. Lehet akkor ezzel a felszabadulás érzéssel függ össze.
2023. júl. 12. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
4: Vagy talán azért, mert már nagyok a gyerekek és megint előtérbe került a nőiséged.
2023. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

40 és 50 éves kor között szokott egy hormonális átalakulás történni a nőknél. Ezt van aki észreveszi, és van aki nem.

45 év körül már a perimenopauzában lehet a nő (menopauzát megelőző állapot), és 50 év körül jelentkezik maga a menopauza. Ezek mindenféle hormonális állapotváltozást okoznak. Kinél jobban, kinél kevésbé.

Minél közelebb van valaki a menopauzához elvileg annál inkább csökken(het) a libidója. Azért elvileg mert minden nő egyedi, nem vagyunk gépek, nem mindenki szervezete működik egyformán.

Van akiben 40 felett megszűnik a vágy, de van ismerősöm aki ekkor kötött másodszor házasságot, és a szerelemtől a hormonjai tinik módjára működtek.

Másik ismerősöm 41 évesen szült, ő sem érezte még magán a libidócsökkenést, mert mindenáron gyereket akart.

Szerintem valamilyen szinten a környezet is befolyásolja a hormonokat.

Van e az illetőnek párkapcsolata, akar e még gyereket stb, mert akkor arra a témára van rákattanva, a hormonjai is olyan irányban "lódulnak meg".

2023. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy a felszabadulás érzéssel. Azt hiszem ez egyértelmű: nagy gyerekeid vannak, végre nem igényelnek 0-24 figyelmet. Irígy vagyok :)
2023. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!