Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyiknek higyjek? Most...

Melyiknek higyjek? Most kezdtem el fogamzásgátlót szedni. A betegtájékoztató szerint ha a mensi első napján veszem be egyből véd… az orvos mégis egy hónapot mond. Természetesen később kérdeztem meg az orvost, amikor már megszakítással együtt voltunk

Figyelt kérdés
Így most be is paráztam, hogy mi van ha terhes lettem.
2023. júl. 13. 14:07
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez szerepel pontosan benne:


A menstruációs ciklus (vagyis a havivérzés) első napján kezdje el a Mirabella bevont tabletta szedését. A csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havivérzés, akkor a "Péntek" feliratút válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mirabella bevont tablettát. A ciklus 2-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló módszert is alkalmaznia kell.

2023. júl. 13. 14:10
 2/10 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatónak
2023. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De jol ertelmezem hogy az első naptol ved ugye?
2023. júl. 13. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
En nem latom azt a reszt ahol azt irna h ha mensi elso napja kezded egybol vedene. Ugye ennek ido kell ezert kell folyamatosan szedni es nem csak szex elott. Ido kell mig atall a szervezeted ra es ido mig viasza all ha befejezed vagy tabit valtasz. 1honap alatt boven beallhat a vedettseg es a mensid is az a biztos. Addig inkabb gumival csinald es nincs para aztan ha bevalt a bogyó mar mehet aminek mennie kell, annyit kibirtok gumival is...
2023. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A ciklus 2-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló módszert is alkalmaznia kell."


Magyarul az 1. napon kezdve rögtön véd. Bár én ennek ellenére anno az 1. levél alatt alkalmaztam kiegészítő védekezést. Minden esetre hónapokig alkalmaztunk megszakítást is a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után. Ha előtte pisilt és időben kiveszi akkor nem lehetséges a terhesség.

2023. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kiszámoltam 12 nap bogyó szedés után voltunk együtt megszakítással. Remélem tényleg nem lesz gond.

Kicsit bennem van az ideg. Ma veszem be az utolsó szemet, gondolom a napokban így meg kell jönnie majd.

2023. júl. 13. 19:58
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Kutatások szerint rakkelto a fogamzasgatlo, el se kezd szedni
2023. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

7!


Kb minden rakkelto a vilagon. Ennyi erővel ne menjen ki az utcára se

2023. júl. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

8as oké igazad van tegyük fel, és amit tud csökkenteni az ember kockázati tényezőt miért ne tenné meg?


Csak azért nem fogok dohányozni, mert a legszennyezes is okozhat tudorakot.


Kb ilyen elszolas volt a tiéd.


Most jött az aszpartámmal parhuzamosan, hogy vélhetőleg nagy befolyása van a daganatos betegseg kialakulására.


Egyértelműen úgy se fogják kimondani, túl nagy gyógyszerlobbi van mögötte


Mindenkinek maga dontese, én 1x szedtem még 20 evesen, mellékhatás is volt tőle ami elmúlt mikor abbahagytam


Többször kösz nem

2023. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már több orvostól is azt hallottam, hogy 1 hónapot várni kell, annyi idő kell, míg a hormonrendszer átáll, és csak akkor véd rendesen. 1 nap alatt nem tud az egész hormonrendszerünk átállni. Addig óvszer ajánlott.
2023. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!