Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrin-nőgyógyászat ára...

Endokrin-nőgyógyászat ára magánrendelésben? (PCOS gyanú)

Figyelt kérdés

Fennáll a PCOS lehetősége, amit érthető módon nem állami helyen szeretnék kivizsgáltatni, de sajnos nincs túl pénzem a maganrendelésre.


Tudom, hogy így nem határozható meg, de pl egy pár alkalmas vizsgálat ára érdekelne, illetve tapasztalatok.


Pl. Konzultáció, vérvétel, alap vizsgálatok, diganózis, kezelés elkezdése.


Megtudnátok írni, hogy hozzávetőlegesen mennyire számítsak? Illetve melyik helyet ajánljátok Budapesten? Ahol jó tapasztalatotok van.



2023. júl. 15. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy baromira nem azon múlik, hogy valaki ért-e hozzá, hogy államiban dolgozik vagy magánban?


Egy alap nőgyógyászati vizsgálat, amiben benne van a hüvelyi UH (mert hogy az kell a diagnózishoz), minimum 25 ezer, de sok helyen több.

Egy alap hormonsor (LH, FSH, ösztradiol, prolaktin, tesztoszteron, SHBG, DHEAS, progeszteron, esetleg 17-OH-progeszteron) minimum 40 ezer, de simán lehet, hogy több is.

Egy 3 pontos OGTT inzulinnal minimum egy 20-as.

Ha mindent magánban akarsz intézni, egy 100-assal nyugodtan szánolhatsz.

2023. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Sok mindentől függ. Például én Békés megyében élek. Egy nőgyógyászati vizsgálat rákszűréssel és ultrahanggal 20.000 volt, úgy hogy nem kértem belőle vissza.

Nem kell megijedni a magán áraktól, persze ahogy mondtam terület függő is lehet.

Nyugodtan kérdezz rá több magán helyen is az árakról.

2023. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Baranyában min. 25 rugó egy konzultáció. A hormonvizsgálatot meg hormononként külön számolják. Durván sok.

Amúgy nekem is ez a gondom. Jelenleg azt érzem, a nőgyógyász az endokrinológushoz passzol, az endokrinológus a nőgyógyászhoz... Bíztató kilátások. Bizti sokuk el van mélyülve a pcos hatásos kezelésében, tuti kenik-vágják a témát😪🤘

2023. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért olyan nagy lehetőségek nincsenek a kezelésben:D

Ha inzulinrezisztens valaki, akkor sport, diéta, le kell fogyni, esetleg metformin.

Ha nincs inzulinrezisztencia, akkor b.hatja az ember, oki kezelése úgy se lesz. Ha nem akar terhes lenni, és acnés/szőrös, akkor fogamzásgátló, ha teherbe akar esni, és nincs ovulációja, akkor meg ovuláció indukció.

Kb. ezek a lehetőségek...

2023. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi az az "ovuláció indunkció"?

Erre konkrétan gyógyszert adnak, vagy valamit műtenek?

2023. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már elolvastam az ovuláció indukciót... Egy szívás a pcos. Előtte nem is hallottam erről...
2023. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!