Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv gyanú mit jelent a méhnyak...

Hpv gyanú mit jelent a méhnyak szűrés leleten?

Figyelt kérdés

Méhszájsebem már tiniként is volt, emiatt rendszeresen kell járnom szűrésre. Sajnos a covid alatt nem volt rá lehetőségem, most nyárra kaptam időpontot, meg is történt, szintén hám problémát és gyulladást jelez, plusz a leleten be van x-elve, hogy hvp gyanú. Ez mit jelent?

Volt akinek ez tényleg beigazolódott?

Óvszerrel védekezem mindig, és nem fekszem össze kétes alakokkal.



2023. júl. 19. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi koze ketes alakokhoz, csak kell hpv tipizalas, mert a magas kockazatu virusok okozzak evek alatt a mehnyakrakot. Az emberek fele kb atesik a fertozesen, csak tobbsegnel nincs tunet. Felevente szokas nezni, ha vannak rendellenes sejtek. Egyelore csak tipizalni kell, hanyas szamu virus, virusok.
2023. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem jelölték be a hpv tipizálást, ezért furcsállom. Csak lobellenes kezelést.

Jópár éve eü-ben dolgozom, csak sajnos közel sem ilyen területen, de minden évben alapos üzemorvosi vizsgálatok vannak, őszintén szólva sosem néztem miket néznek, mert mindig mindenem negatív, de gondolom a hpv sajnos nincs köztük.

Miért jelöli be a gyanút, ha aztán nem kér tipizálást?

2023. júl. 19. 23:43
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom ez fizetős vizsgálat de lehet hogy tévedek (akkor bocsánat), nekem kb 2 éve volt meg ez a HPV tipizálásos dolog és automatikusan a kezembe nyomtak egy csekket, ahogy kértem a rákszűrés mellé, pedig állami úton jártam.
2023. júl. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
En maganrendelesre jarok, es nalam 10 eve volt. Kulon penz a tipizalas. Nalam voltak atipikus sejtek, P3, szemmel lathato kis elvaltozas kolonoszkoppal. Ez meg minusz rak. Es mondjuk hpv-tol eselye van, hogy idovel ez kezdodjon el. Nekem anno virusirto gyogyszert irtak fel, felevente volt szures, de mivel nem mult el, vegul LOOP konizaciom volt. Azota is szorgalmasan jarok, minden rendben es hpv sincs.
2023. júl. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem p2 lett, és egyébként minden rendben, csak egy kis gyulladást jelez. Viszont az eddigi papírokon nem volt hpv gyanú, tehát most ez miből merült fel nekik? Láttak valamit? Vagy csak a gyulladás miatt? Felhívtam a nőgyógyászatot, ők sem tudtak többet, csakhogy fizetős a szűrés ha akarom. Mindenképpen megcsináltatom, mert nagyon rám ijesztettek
2023. júl. 20. 10:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a P3-on belul sem volt rossz, de par ev alatt nem mult el. Ha P2, akkor az teljesen jo, es a magas kockazatu sem kezdett bele semmibe. Plusz el lehetne tavolitani az idoben talalt abnormalis sejteket. Lenyeg az odafigyeles. Mehnyakrak ott lesz, ahol vagy a beteg, vagy az orvos hanyagolja el.
2023. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os

Oké de jelenleg a HPV miatt aggódom nem a méhnyakrák miatt 🥲

24 éves vagyok, nyilván kicsi az esély rá, hogy rákos legyek, azért járok már ilyen hamar szűrésre, mert eü-ben dolgozom és nyilván tudom, milyen fontos a megelőzés, plusz tini koromban is volt méhszájsebem, emiatt javasolt a gyakoribb szűrés.

Viszont nem értem miért írták oda, hogy hpv gyanú

A kezelő orvos se tudott rá választ adni...

2023. júl. 21. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű elváltozott méhnyaki szövetet találtak, ami valóban nem feltétlenül Hpv, lehet egy méhszájseb is pl. Nekem anno P2-es lett az eredményem mégis ott volt a 6-os, 11-es típus, de a lényeg hogy azzal nem ártasz ha minél előbb utánajársz..
2023. júl. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!