Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan készültél tudatosan a...

Hogyan készültél tudatosan a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezzük párommal a baba projektet elkezdeni, és szeretném a szervezetemet megtámogatni és felkészíteni a terhességre, valamint mentálisan is szeretnék tudatosan készülni.

Mit tanácsolnátok, ami segíthet?


2023. júl. 25. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Elkezdtünk védekezés nélkül szexelni.
2023. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Voltam egy teljes vérképes vérvételen (kb. 2 évente szoktam amúgy is) és a szokásos rákszűrésen. Ott beszéltem a dokimmal, aki javasolta a terhességi vitamint szedését. Megnézett ultrahanggal is, rendben talált mindent. Ez volt áprilisban. Előtte decemberben hagytam el a fogamzásgátlót, előtte nyáron beszéltük meg a férjemmel, hogy ez év tavaszán belevágunk. Már vágytunk rá, úgyhogy sokat beszélgettünk róla, álmodoztunk. Sportoltam és dolgoztam ugyanúgy, mint előtte. Sajnos amíg dolgoztam, a sok stressz miatt nem jött a baba, de mihánt szabira jöttem, megfogant. Most járok a 7. hétben, múlt héten hallhattam először a kis pulzálását. Elképesztő volt.

Jó felkészülést kívánok nektek! Szerintem nagyon helyes, hogy ilyen tudatosan álltok hozzá! :)

2023. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Kb mint a 2. válaszoló.

Nőgyógyász, rákszűrés, vérvétel, és szedtem a femibion 0-át, ez direkt a próbálkozás idejére van. A folsav nagyon fontos már előtte is.

Mi még voltunk egy spermavizsgálaton, meg egy trombózis panelt is csináltattam. De ezek speciálisabb dolgok amiknek nálunk volt előzménye.

2023. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Uhh, valakinek nagyon nem tetszik, hogy nem mindenki csak úgy csupasz fenékre, véletlen becsúszással vállal gyereket 😂.
2023. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!