Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg vannak vegyszerek a...

Tényleg vannak vegyszerek a tamponokban, betétekben? Miért?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ezek a vegyszerek fokozhatják a menstruációs görcsöket és akik mosható betétet és intim kelyhet használnak az a tapasztalatuk, hogy mióta nem használnak bolti egyszer használatos cuccokat sokkal kevésbé görcsölnek.


Miért kellenek a betétekbe és tamponokba ilyen vegyszerek?



2023. júl. 30. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem úgy kell érteni, hogy vegyszereket tesznek beléjük, hanem a készítsük során vegyszereket használnak fel. Az eldobhato pelenkához is, amúgy.
2023. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem is úgy értettem, hogy belemártják vegyszerbe, csak egyszerűbb volt így megfogalmazni :D


Köszi a választ!

2023. júl. 30. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy vettem észre, hogy ha nem használok tampont kevésbé görcsölök.

Amúgy a témával kapcsolatban olyasmit olvastam, hogy ha görcsölsz nyilván veszel gyógyszert, ami nekik csak jó és ez a lényege, a pénz:)

2023. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne bennük egészségre ártalmas vegyszer, akkor tiltva lenne a forgalmazásuk, nem volnának piacképesek.
2023. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen vannak benne mesterséges anyagok amik soha nem bomlanak le, meg ártanak az élővilágnak. Mondjuk én ettől függetlenül betettel csapatom, számomra ez prioritásosabb hogy ne végezzem össze magam meg komfortos legyen olyankor is
2023. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és azért teszik bele hogy megkösse a vért, szagokat amennyire tudja. Vagy puha kényelmes legyen hordani stb
2023. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincsen olyan dolog a tamponban, ami ártana, akkor nem lehetne forgalmazni. Szerencsére abból még illatosított sincsen. Betétet meg használjanak a kislányok.
2023. szept. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!