Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellfájdalom ami nem menstruác...

Mellfájdalom ami nem menstruációtól van? Ilyenkor kihez kellene fordulni?

Figyelt kérdés

Nagyjából pár hónapja vettem észre, hogy a jobb mellemen van egy fájdalmas pont, ami alapvetően akkor fáj ha megnyomom picit, de van, hogy magától is fáj. Nem menstruálok most és most is fáj, illetve külön figyeltem, hogy összefügg-e a menstruációval vagy nem (de nem) és figyeltem, hogy a ciklus különböző szakaszaiban, hogyan változik, de változatlan.


Csak az egyik mellem fáj, végigtapogattam mindkettőt mindenhol és nincs furcsa tapintása, ugyanakkor csak a jobb mellem alsó, külső sarkánál érzem a bordáim felett, a bal mellemen ugyanazon a ponton semmilyen ilyen jellegű fájdalmat nem érzek.


Szóval eddig úgy voltam, vele, hogy figyelgetem, hogy elmúlik-e, változik de sajnos nem és most már úgy vagyok vele, hogy elmennék orvoshoz.


Mivel sose volt ilyen jellegű problémám és még fiatal vagyok (23) nem tudom hova kellene menni. Mammográfiára? Vagy külön emlő ultrahangra vagy azt megcsinálják egy vizsgálat során? Esetleg nőgyógyászhoz?


Illetve kérdezném, hogy volt-e valakinek hasonló esetleg, tapasztalt-e valaki már ilyet? Tudom, az rám nézve semmit nem jelent csak érdekel mitől lehet.



2023. aug. 7. 13:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Ütésre nem hiszem, hogy érte volna, ha mégis akkor annak már rendbe kellett volna jönnie. Ma reggel "vizsgáltam" utoljára és menzesz után vagyok 5 nappal, szóval még az ovuláció sem zavar be.
2023. aug. 7. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:
No para, én egy kicsit idősebb vagyok, de minél idősebb leszel, annál több fájó pontod lesz, ez a rossz hírem! Először még csak akkor, ha megnyomod, utána már nyomás nélkül is, akár. Preventíven megelőzheted, ha mondjuk egészséges életmódot folytatsz, minimum mozogsz meg ilyesmi.
2023. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem parázom, mert azt gondolom felesleges, de azért inkább megnézetném, meg azt gondolom amúgy se ártana elkezdenem járni ezekre a szűrésekre. Amúgy sokat mozgok meg igyekszem az étkezésemre is odafigyelni.
2023. aug. 7. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Megnézheted, csak ne gyógyulj rá az orvosokra meg az egészségügyre, mert akkor meg ilyen mániákus hipochonder leszel. Tudom mit beszélek, én is megettem már a kenyerem javát. Ésszel, mértékkel.
2023. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!