Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázásra valami gyors megoldás?

Felfázásra valami gyors megoldás?

Figyelt kérdés
Pár napja égő érzésem van pisilés közben, enyhe alhasi fájdalommal vegyítve. Orvoshoz még nem fordultam, mert annyira nem kellemetlen/ annyira nem fáj, de jobb lenne megelőzni a dolgokat. Hozzáteszem hogy pár napja voltam citológián ahol a doki úgy megtúrta a méhszájam, véreztem is, és azóta jobban faj az alhasam is. Azelott is volt minimalis pisi fájdalom, de annyira se volt komoly hogy a dokit megkèrdjem. Tehat milyen teat ihatok szoptatas alatt? És milyen probiotikumos kúpot ajanlotok?
2023. aug. 14. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
minél előbb mert baj lesz belőle, tavaly én is majdnem ráfaragtam, antibiotikum kell rá mert magától nem fog lemúlni
2023. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az enyhe tünetek kezelésére az alábbiak váltak be együttesen:

Tőzegáfonya kapszula

Medveszőlő tea

Mezei zsurló tea

2023. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hosszúhajú ***** válasza:
13%
felfázásra én forró vízben ücsörögtem.
2023. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
egy baj van ez mind baromság, ne várd meg amíg nagyon súlyos lesz és húzz el holnap orvoshoz
2023. aug. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Tőzegáfonya, d-mannóz.

De ha 1-2 nap alatt nem javul, doki.

2023. aug. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Szoptatás alatt semmilyen gyógytea nem javasolt. Tőzegáfonya/d-mannóz szerintem nem ellenjavallt szoptatás alatt, de azért inkább olvass utána. Ez a kettő egyébként általában hatékonyan kezeli az enyhe felfázást, de ha 1 nap után nem érzel javulást, mindenképpen orvos.


Az 5-öst lepontozóknak: a jelenlegi gyógyászati álláspont, hogy az enyhe felfázást a nagyfokú antibiotikumrezisztencia miatt először fitoterápiával próbálja mindenki kezelni, és antibiotikumot csak akkor szedjen, ha tényleg indokolt.

2023. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

#6. Köszönöm szépen a megerősítést, 5. voltam.

Jelezném, azért is ajánlottam e két dolgot, mert szintén szoptatáa alart küzdöttem ezzel a problémával, és szakember tanácsára alkalmaztam őket, mivel szintúgy a szakember által is megerősített információm róluk, hogy biztonsággal alkalmazhatók ilyen esetben is, nem jut belőlük a tejbe a baba számára káros anyag.

És igen, ha 2 nap alatt nem enyhülnek a tünetek, akkor amtibiotikumra van sajnos szükség.

2023. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szoptatasi tanacsadoval rengeteget egyeztetek kb mindenről… a tablettak, gyogyteak, etrendkiegészítők nagy része biztonsággal fogyasztható.

Tozegafonya teat sikerult vennem, azt iszom, már most enyhült a probléma.

Köszönöm!

2023. aug. 16. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!