Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Három napos menstruáció?

Három napos menstruáció?

Figyelt kérdés

Lányomnak (12 éves) most ért véget az első menstruációja, ám a vérzés össz-vissz csak három napig tartott.


Ez az ő korában, a legelsőnél normális?



2023. aug. 29. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legelején szinte minden normális, az is lehet hogy a következő csak hónapok múlva jön meg. Egyébként a 3 az átlagosnak számít, 2-7 nap az átlag. Nekem felnőttként is volt olyan, hogy csak 3 nap volt, ritkán szokott 7 lenni.
2023. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Most mondtad! Első! Mégis mire számítottal? Először minden normalis nem vagyunk egyformák. Majd lesz meg neki 7 napos is nyugi
2023. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én 36 éves vagyok és nekem a menzesz mindig 2 max 3 napig tartott és nagyon kevés is volt. Én is sokáig aggódtam de ez normális. Örüljetek neki, hogy ilyen neki.

Soha nem volt semmi nőgyógyászati bajom emiatt.

2023. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. :)
2023. aug. 29. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Nekem elsőre csak barnás folyás volt 14 évesen, aztán 5 hónappal később jött meg normálisan.
2023. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A menstruációs ciklus és maga a vérzés is sok tényező által befolyasolt. Az első vérzések nagyon variábilisak lehetnek, később pedig befolyásolhatja az étkezés, hangulat de a testszerkezet is (itt a BMI-t értem, csak nem tudtam, hogy fogalmazzam meg), mivel ezáltal különböző hormonális szintekkel rendelkezünk, amelyek több napos vagy csak épp 3 napos menstruációs vérzést eredményeznek. Pl az én esetemben volt egy túlzottan stresszes időszakom, lefogytam csúnyán és vérszegény is lettem, akkor örültem, hogy még van egyáltalán ciklusom, ami pont 3 napig tartott. Alig folyt valami. A testzsír is befolyásoló tényező hormonálisan.

Sok sok dolog összessége hozza ezt létre, a lényeg az, hogy kezdeti vérzésekkor a szervezet úgymond "tanulja", hogy kell ezt csinálni.. fog még néha "bénázgatni", mire belejön, de ez egy természetes és egészséges dolog. Ha kb 1.5 év után is inkább kevesebb lesz, mint több, szerintem érdemes nőgyógyász véleményét is kikérni.

2023. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!