Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rosszul kezdtem el szedni a...

Rosszul kezdtem el szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok augusztus 1. Jött meg a menzeszem a tablettát viszont augusztus 15. Kezdtem el szedni. Ez baj lehet ? Most kezdtem el először szedni a tabit és utána olvastam de azt írják hogy a menzesz 1 napján kell beszedni nekem ezt az orvosok nem mondta. Akkor most nem védett semmit ? És a hormon háztartásomat felboríthatja ?

2023. szept. 1. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van baràtod jobb ha 1-2 hónapig még gumiztok ameddig beàll a rendszer utàna lehet gumi nélkül is.
2023. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza az orvoshoz és kérdezd meg tőle hogyan szedd tovább. Vagy telefonon is megmondják. Valószínű nem védett semmit, jobb az első hónapban plussz gumizni.

Igen, felboríthatja a ciklust, ezért kérdezd meg az orvost.

Vagy hagyd abba a szedést egy két hónapig, és a kövi menzesz első napjától kezd szedni.

De mindent pontosan olvass el a tájékoztatóban, és ha valami nem világos, kérdezd meg telefonon.

Egyébként azt hiszem van ilyen sürgősségi fogamzásgátlás rendelés ill éjjel nappal hívható telón, ők is tudnak segíteni.

2023. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Most már nyilván szedd tovább úgy ahogy kell hiszen 2 hete szeded. De a fogamzásgátló tabletta nem cukorka! Jó nagy hülyeséget csináltál! Első dolgod legyen ezentúl életed hátralévő részében hogy ha gyógyszert kezdenél szedni akkor előtte az elejétől a végéig olvasd el alaposan a betegtájékoztatót. Nem dísznek tetszik a csomagba. Egyébként már csak ebből is látszik hogy mennyire nem vagy kész arra hogy fogamzásgátló tablettával védekezz. Csak kapkodod be összevissza de azt sem tudod hogy hogyan működik hogyan hat stb. Így könnyű lesz terhes maradni mellette.
2023. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk el kellett volna olvasni a papírt, amit adnak mellé, ugyanis abban le van írva….

Nem dísznek van benne.


Amúgy semmi bajod nem lesz, csak éppen így az első hétben nem véd, vérzésed meg nyilván csak a szünetben lesz, nem akkor, mikor a ciklusod szerint meg kellene jönnie.

2023. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most hívtam az orvosom és annyit mondott hogy ami meg a levélben van azt szedjem be majd hagyjam abba egy hétig mivel azon héten megkell hogy jöjjön a menstruációm majd a 8. Napon kezdjem el újra szedni
2023. szept. 1. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarul azt kell tenned amit a #3. válaszban írtam neked.
2023. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Istenem a dokid nem mondta el hogy hogyan kell szedni?

Vagy csak te nem figyelsz?

Ezt elegge lebasztad

2023. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!