Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Zinnat 500 mg lehet az oka?

Zinnat 500 mg lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tüszős mandula gyulladásra tegnap a háziorvosom Zinnat 500mg antibiotikumot írt fel. A tegnapi nap nem volt semmilyen mellékhatása. Ma reggel iszonyatos hasi görcsre ébredtem. Vizelésnél nagyobb mennyiségű vér távozik, először azt hittem a ciklusom jött 1 héttel hamarabb, de amikor betettem a betétet, azon nincs egy csepp vér sem. Emellett annyira szédülök, hogy az leírhatatlan. Okozott e másnak is a Zinnat ilyen tüneteket? Hívtam a háziorvost, hogy az ágyból nem tudok kikellni olyan erősen szédülök és görcsölök.. Ő azt mondta, ne hagyjam abba a szedését, ez normális. Viszont a vérzést nem említettem neki, mert még akkor nem tudtam ez a ciklusom lenne e vagy sem.
2023. szept. 5. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Tüszős mandulagyulladásra miért kell antibiotikumot szedni?

Ha gyakran szedsz antibiotikumot még a C. difficile is esélyes. Én abbahagynám az AB-t, koplalnék, innék sok folyadékot, ORS-t, savanyúság levét. A torkomra meg napi 5x fogmosás, nyelvmosás, esetleg sós gargalizálás. C-vitamin, torokfertőtlenitő (Septofort) tabletta max. Amikor megnyugodott egy kicsit a beled joghurt meg probiotikum.

(Úgyis elmész az orvoshoz és mégtöbb antibiotikumot fogsz zabálni. hajrá)

2023. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2023. szept. 5. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tüszős mandulagyulladásra kell! antibiotikum, ugyanis az antibiotikum előtti időkben csúnya másodlagos betegségeket okozott ( szívizomgyulladás, vesebaj)

De a zinnat tényleg inkább ágyúval verébre dolognak tűnik.

2023. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy érted erős antibiotikum?
2023. szept. 5. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg túl széles spektrumú, de persze van az az előzmény, amire jogos.
2023. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!