Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekciszta, hasűri...

Petefészekciszta, hasűri folyadék összefügg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap voltam hasi ultrahangon, ahol egy 33mm-es, jól határolt, sima falú ciszta volt látható, illetve a douglasban 24 mm szabad folyadék.


A kérdésem az lenne, hogy ez a szabad folyadék lehet e a cisztától, vagy rosszindulatú elvátozásra utalna? Nagyon meg vagyok ijedve, az orvos csak annyit mondott, gyulladástól lehet.


2 éve már volt egy közel 6 centis cisztám, de akkor szerencsére magától felszívódott, viszont akkor nem volt semmilyen hasűri folyadék mellette.


Nem fáj, viszont legutóbb a menstruációm 1 hetet késett, és az első nap elég fájdalmas volt.


Szerintetek nagy baj lehet ezzel a cisztával?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. szept. 9. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagy baj lenne, azt az orvosod mondta volna.


Augusztusban nálam is találtak egy 34 mm-est, egy másik probléma miatt pár napja újra megultrahongoztak, és akkor már nem volt ott. Az orvosom már augusztusban mondta, hogy a köv. menzeszemmel valószínűleg távozik, így is lett. Szerintem nem kell aggódnod miatta.

2023. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igazából a szabad folyadék miatt aggódom, mert az előző cisztámnál nem volt ilyen gond, de reménykedem hogy nem nagy a baj.
2023. szept. 9. 12:14
 3/3 qborka ***** válasza:
Nekem is látott uh-n vért a hasüregben,de nem foglalkozott vele a dokim. Én sem. A következő kontrollon valószínűleg már nem is volt, legalábbis nem mondta.
2023. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!