Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés után 6 héttel lehet...

Szülés után 6 héttel lehet fürdeni?

Figyelt kérdés

Szerdán volt, hogy 6 hete szültem. Kontrollra sajnos csak októberre kaptam idopntot, a diszpécser azt mondta az a jó ha minél későbbi időpontban megyek a szuléstől számítva.

A helyzet pedig az, hogy a nagyobbik gyermek már hónapok óta kérlelt, hogy furodjek vele. 2 éves. És tegnap már nem bírtam nem-et mondani neki. Először letusoltam, majd jól kifertotlenitettem a kádat és úgy fürödtem vele, nem sokáig 10 perc. Majd torolkozes után bekentem Beliemával a biztonság kedvéért.Tudom hogy nagy felelőtlenség volt, de gondolom mással is megesett már. Akik hasonló helyzetben voltak lett valami probléma belőle?



2023. szept. 15. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Én mind a 2 szülésem után 4hétig véreztem. Ahogy a vérzés elmúlt, onnantól kádban fürödtem. (A szexel kivartuk a kontrollokat)
2023. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 1es kérdező!


Őszintén kérlek! Melyik kérdésre válaszoltál? 🤣🤣


40F

2023. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne felelőtlenség? Ha már nem vérzel mégis mi baja lenne tőled? Nyugodtan furodjetek együtt
2023. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a kérdező nem a gyereket félti, hanem saját magát.

A gyerkőcnek nem lesz baja a vértől sem, csak undi, inkàbb az esetleges gyógyulatlan sebekből adódóan kaphat el anyuka valamilyen fertőzést.

Ezt így nehéz megmondani, ha 1000 nőből 999 gond nélkül megúszta, attól még lehetsz te az 1, aki nem. Ráadásul azt sem lehet tudni, hogy a fertőzés ugyanúgy jelen lehetett másoknál, csak nem kapták el, vagy esélyük sem volt összeszedni semmit, mert épp nem volt a környezetükben potenciális baciforrás.

De a 6 hét nem véletlenül szokott vízválasztó lenni, a legtöbb nő addigra szépen regenerálódik, tehát ha semmilyen vért vagy színesebb folyást nem tapasztalsz, akkor szerintem nem nagyobb az esélyed bármi nyavalyára, mint szülés nélkül.

(Viszont ha bármi gyanúsat érzékelsz ezután, akkor azonnal doki, inkább mondja azt, hogy feleslegesen mentél, és akkor legalább vethet az gyógyulási állapotodra is egy pillantást.)

2023. szept. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2023. szept. 16. 05:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!