Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent ez? “7 mm méhnyálka...

Mit jelent ez? “7 mm méhnyálkahártya”?

Figyelt kérdés

nem rég voltam nőgyógyásznál,erős nagyon erős menstruációs vérzéssel.

Megvizsgált,nem igazán magyarázta meg nekem a miértjét. Nagyjábol annyit mondott ultrahangnál hogy 7mm nyálkahártyám van, de ezt sem nekem mondta, hanem az asszisztensének. (?) illetve írt fel gyógyszereket, az egyik egy vérzés csillapitó, a másik egy hormon gyógyszer, mivel az orvostól kellő információt nem kaptam, így nyilván utána olvastam a gyógyszereknek.

Azt irta a tájékoztató a hormon gyógyszernél hogy, rákszűrés nélkül nem írható fel (norcolut)

Rákszűrést pedig nem végzett rajtam,ezért nem igazán merem beszedni.

Illetve mindkét gyógyszernél mind a vérzéscsillapitónál,mind a hormonosnál, felvan tüntetve a trombozis veszélye, ami miatt pláne nem igazán merem szedni mert a mensis vérből most távozott alvadt vér is, és nyilván rápánikoltam.

A vérzéscsillapitót szedem, 2 napja,és bár nem olyan erős mar a verzes, meg mindig jelen van, nem kellet volna mar elmulnia?

Illetve szerintetek szedhetem a masik gyogyszert? Es mit jelent a 7mm nyalkahartya?


2023. szept. 16. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi az,hogy mit jelent?


Hány éves vagy? Tudod,mi az a menstruáció?


Menstruáció alatt leválik a méh belső faláról a méhnyálkahártya, ha nincs megtermékenyülés,tehát nem vagy terhes.


Na az a méhnyálkahártya neked 7 mm jelenleg. Vastag. Ezért erős a vérzésed.


Nekem is erős. Milyen gyógyszert kaptál? Én Exacylt és Dicinone-t.

2023. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"mensis vérből most távozott alvadt vér is, és nyilván rápánikoltam."


A menstruációs vér NEM alvad meg. Amit láttál,az is méhnyálkahártya darab volt.


Ugyanis az jön ki menstruációkor. Darabokban.

2023. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szedheted a Norcolutot.
2023. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja voltam magándokinál pont az ellenkezője miatt, mert nem jött a mensim. Nekem csinált rákszűrést mert kértem de nyilván annak nem volt még aznap eredménye, és így írta fel a norcolutot (nekem amiatt, hogy visszahozza a mensim). Szedtem öt napig, semmi bajom nem lett tőle. Ha nem is magyarázta meg neked a dokid, hogy mit miért írt fel, szerintem attól még szedd be, mégis csak jobban tudja ő mint az internet, de ahogy érzed.
2023. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 qborka ***** válasza:
100%

Exacyllal óvatosan, tényleg csak akkor ha nagyon ömlik. Már ha azt kaptad.

Illetve nem lehet minden mensikor szedni,ez olyan gyorssegély.

A Dicynone nekem annyira nem jött be.

A Norcolutot szedd nyugodtan,de várj csodát tőle. Nekem valamennyit enyhített,de amint abbahagytam,visszatért az erős, elhúzódó mensi.


De kívánom,hogy szerencsésebb legyél.

2023. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös

Igen, az Exacyl-t kaptam, de utána mindig olyan furán érzem magam ha beszedem, lehet csak képzelem, de zsibbad a lábam, meg ilyen nagyon fura közérzetem lesz tőle.

2023. szept. 16. 19:16
 7/10 A kérdező kommentje:

#1-es

Exacyl és Norcolutot kaptam. :)

2023. szept. 16. 19:19
 8/10 qborka ***** válasza:
100%

Nekem nem volt Exacyllal ilyen tapasztalatom,pedig volt ,hogy 3at vettem be egy nap.


Te mennyit szedsz?

Egyébként azt akartam írni,hogy Ne várj csodát 🙂 most vettem észre,hogy kimaradt a ne 🙂

2023. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2x1 nap. Exacyll 😊
2023. szept. 16. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:
7 mm vastag a nyálkahártyád,nyilván terhesség esetén még vastagab lenne. igyis nem vagy terhes,igy az a 7mm leválik rolad,és megjön a menstruácio
2023. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!