Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes valaha PCOS-el?

Lehetek terhes valaha PCOS-el?

Figyelt kérdés
Korábban több orvos által PCOS-esnek lettem kikiáltva, majd két orvos is közölte, hogy ez baromság sosem volt PCOS-em. Már tényleg nem tudom mit gondoljak. Állandó progeszteron- és ösztrogén hiányom van, eddig rendszeres volt a ciklusom jó pár éve, de pár hónapja folyamatosan késik. Pattanásaim vannak, mostanában köztes vérzésem.Nagyon erős a menstruációm,előtte iszonyatosan fájnak és megragadnak a mellem, ami ilyen mértékben nem lehet már normális. Nem tudom egyszerűen már hová menjek. Az orvosok nem vesznek komolyan..közlik, hogy semmi bajom. Ha nagyon veszekszem akkor a kezembe nyomják a fogamzásgátlót, kivizsgálás nélkül, ami nem megoldás..

2023. szept. 19. 12:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ùgy értem bedagadnak a mellem.
2023. szept. 19. 12:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el: [link]
2023. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szerintem keress egy endokrinológus nőgyógyászt, ha nem voltál még nála. Fontos, hogy mindkettő legyen egyszerre! (Vérvétel+ultrahang alapján kellene diagnosztizálni PCOS-sel)

Nekem is így állapította meg a doktor. Kaptam Mercformin gyógyszert, ami meghozta a menstruációm is ( akkor már 3 hónapja nem volt). Következő hónapban már meg sem jött. Azóta 14 hetes kismama vagyok.

Ne hagyd magad lerázni. Valami biztos nincs rendben nálad sem :(

2023. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Készülj több honap várólistára nőgyógyász és endokrinologus kevés van. Olyan aki jo is benne az mèg kevesebb.

Hasonló a helyzetem mint neked már kezdem feladni inkább :(

2023. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 qborka ***** válasza:
100%

Amikor PCOSom volt, 3 évig nem menstruáltam. Szedtem én is hormont + fogamzásgátlót is ,akkor volt megvonásos vérzés,amúgy nem.


Aztán egyszer csak megjött és eltűntek a ciszták is,pedig már műteni akarták


Sajnos,a hormonproblémákat hormonokkal lehet helyrehozni.


Csodálkozom is a sok hasonló kérdésen itt,hogy nem akarnak hormonokat szedni.

Mitől várják a megoldást? diétától? Kalmopiryntől? 😥

2023. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy hónapig szedtem fogamzásgátlót, nem bírta a szervezetem. Nyílván nem szeretném magam egy életen át hormonokkal tömni de főleg nem fogamzásgátlóval mert az nem gyógymód a pcos-re meg egyébként semmire sem👍
2023. szept. 19. 16:10
 7/11 qborka ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1240..



Ha nem a hormon a megoldás a hormonproblémákra,akkor mi?

2023. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, de nem a fogamzásgátló a megoldàs..sajnos sok nő gyanùtlanul beszedi mert a nőgyógyászok tukmálják meg teletömik a fejüket, hogy az égvilágon semmi mellélhatàsa nincsen, aztán az abbahagyásnál hatalmas problémák vannak, nem tudnak teherbe esni, a hormonrendszer azt se tudja merre van az előre.. Ha valaki attól érzi jól magát szedje fogamazágátlásra nyugodtan de ne tömjünk màr nőket ezzel a szeméttel "gyógyítás" céljával..
2023. szept. 19. 18:08
 9/11 A kérdező kommentje:
Nàlam 14 évesen merült fel, hogy pcos-em van és rögtön fogamzásgátlóra akartak állítani (természetesen nem kívántam vele élni..) és hogy miért tették ezt? hogy elfedje a tüneteimet és szépen elhùzzam a csíkot, egy pàcienssel kevesebb..
2023. szept. 19. 18:11
 10/11 qborka ***** válasza:

Nekem egy barátnőm fogamzásgátló mellett esett teherbe.

Persze nagyon ritka az ilyen,de megesik.

2023. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!