Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha este 7 órakor vettem be a...

Ha este 7 órakor vettem be a fogamzásgátló tablettát és másnap reggel kb 6.30 után hánytam egyet, addigra már felszívódott a tabletta? Nem pótoltam reggel. Ma este veszem be a következő szemet. Kell kiegészítő védekezés a héten?

Figyelt kérdés
(Dienille fogmazásgátlót szedek, szünet utáni tegnap kezdtem az új levelet)

2023. szept. 19. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Betegtájékoztatót olvasd el, ott le van írva.
2023. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Általában egy gyógyszer 3-4 óra alatt szívódik fel, úgyhogy nem hinném, hogy gond lehet, de jobb nem stresszelni rajta szerintem és kiegészítő védekezést alkalmazni.
2023. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom fel kellett addigra szívódnia, hisz 11 óra telt el a bevételtől számítva, csak elbizonytalanítottak. A tájékoztató azt írja, ha a bevételt követő 3-4 órában hányás vagy súlyos hasmenés esetén csökkenhet a hatóanyag felszívódása a tápcsatornából, és hogy ezt követően amilyen gyorsan lehet, pótolni kell. Én nem pótoltam reggel a gyógyszert hányás után. Ma este fogom be venni a következő szemet.
2023. szept. 19. 14:03
 4/20 A kérdező kommentje:

Illetve van egy (valószínűleg hülye) kérdésem, felteszem.


Az számít, hogy mennyi folyadékkal veszem be a fogamzásgátlót? Mármint néha van, hogy bő vízzel (akár 1 pohár, ha szomjas is vagyok), nem csak kevés vízzel/pár korttyal. Ettől nem csökken a hatékonysága?

2023. szept. 19. 14:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell pótolni, azt szokták mondani, hogy az utána lévő napon ajánlott plusz védekezés ha úgy van, de nálad elég idő telt el ahhoz, hogy felszívódjon.
2023. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem befolyásolja mivel/mennyivel veszed be.
2023. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Szerdán lesz együttlét valószínűleg legközelebb. Akkor akkor már nem kell kiegészítő védekezés?

2023. szept. 19. 14:14
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de azt nem tudom, miért nem lehet megérteni, hogyha több mint valószínű, hogy felszívódott (fél nap), akkor nem pótolnád, hanem dupla adagot vennél be, és nem túl nyerő.


Felszívódott, nem kell pótolni, nem kell kiegészítő védekezés. És tök mindegy, mennyi vízzel veszed be.

2023. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Akkor kell pótolni, ha 3-4 órán belül hánysz.

Ha 3-4 órán túl hánysz, nem kell pótolni, hiszen felszívódott addigra. Te 3-4 órán túl hánytál.


Mondjuk ha vacsora után veszem be, majd 12 óra múlva reggel kihányom a vacsorát, akkor arra következtetnék, hogy a tabletta se biztos, hogy felszívódott. De csak akkor vennék be újat, ha nem érezném közelegni a következő hányást, különben nincs értelme. Szóval marad a kiegészítő védekezés ilyen esetben.

2023. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kiegészítő védekezés kell az esetemben?
2023. szept. 19. 15:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!