Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mit jelent pontosan?

Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek.

Volta. Nogyogyasznal, aki azt látta, h a mehnyalkahartyam 4mm, bal ovariumban 11 és 9 mm-es teszi, jobb oldalon pedig 13 mm.

Ez a tüsző dolog nekem nem világos. A fogamzásgátló nem úgy működik hogy a peteerest. Ilyen adatok ugye azt jelentik megfelelően ved a figamzasgatlom?


Köszönöm!



2023. szept. 21. 07:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelően véd, ne aggódj!


"A fogamzásgátló szedés megakadályozza az érett pete kiszabadulását. A peteérés egész folyamatát nem állítja le."

2023. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez a 9, 11, és 13 mm tüsző nem baj? Azt tudom, hogy a 4 mm méhnyálkahártya elvileg kevés a teherbe eséséhez.
2023. szept. 21. 07:58
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha vannak ezek a tüszők a petefészkeimben, attól még nem eshetek teherbe ha szedek fogamzásgátlót igaz?
2023. szept. 21. 08:32
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem, nálunk a második baba gyógyszer mellett lett.
2023. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Uh basszus. De hogyan, ha rendesen szedi valaki? Akkor az értékeim amiket írtam azt jelenti terhes lennék?
2023. szept. 21. 09:41
 6/17 A kérdező kommentje:
Volt múlt héten megvonásos vérzésem, ma reggel negatív lett a tesztem első vizelettel. Kedden voltam hüvelyi uh-n nem látott terhességet a doki, csak azokat amiket a kérdésben leírtam. Január óta szedek fog. gátlót, de néha félek,hogy rendesen véd-e.
2023. szept. 21. 09:45
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Csak azt nem teszik hozzá a gyógyszer melletti terhesség esetén a kommentelők, hogy esetleg nem szedtek-e mellette antibiotikumot ami gyengíthette a hatást, nem ment- a hasuk aztán nem pótolták a fogamzásgátlót, vagy elfelejtettek bevenni egy szemet...

Érdekes én 7 éve szedem odafigyelve és sosem lettem terhes mellette. Normálisan kell szedni és nem lesz gond nyugodj meg! Nyilván most sem vagy terhes.

2023. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyszer volt olyan 3 hónapja, hogy az utolsó szem fog.gátlót kihánytam, de volt utána 8-9 nap kiegészítő védekezés, meg azóta már kiderült volna ha az vagyok nem?


Illetve ezen a héten hétfőn 7 körül bevettem majd másnap reggelfél hét után hánytam egyet de addigra meg már felszívódott szerintem, a tájékoztatóm 3-4 órát, hogy bevételt követően 3-4 órán belül van hányás hasmenés akkor van baj.


Ezért aggódom picit

2023. szept. 21. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Egyik fogamzásgátló módszer sem 100%-os. Olvass utána, mi az a Pearl index. [link]


Az érték azt mutatja meg, hogy az adott módszerrel 100 nőből 1 év alatt hány esik teherbe - a legjobbak nagyon közelítenek a nullához.


2 értéke van, van egy tökéletes (MINDENT pontosan betartanak a használat során és nem történik semmi hiba) és egy tipikus, mivel emberi lényke vagyunk, hibázunk, mindenki szervezete másképp működik, és balesetek is történhetnek (ami vki írt, hogy pl. hánytam/hasmenésem volt, de már eltelt x óra, akkor ugye nem kell kiegészítő és lehet, hogy ÁLTALÁBAN felszívódik ennyi idő alatt, de pont annál a személynél nem szívódott fel és kellett volna kiegészító védekezés vagy az antibiotikum bekavar stb.)

2023. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Te vagy a viszonylag gyakran hányós, aki már 3x feltette a kérdést?
2023. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!