Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A jobb mellemben van egy...

A jobb mellemben van egy fájdalams csomó,már van időpontom mell UH-ra. Akinek hasonló volt,annak végül mi volt a diagnózis? Szerintetek aggódnom kellene?Azt olvastam,hogy a rossz indulatú daganatok nem fájnak.Valóban így van?

Figyelt kérdés

#mell #mellrák #daganat #csomó #Fájdalmascsomó
2023. szept. 21. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2x volt ilyen miatt uh.

De nekem nem fájt.

Egyszer zsírcsomó volt, ami egy idő után felszívódott, a másik meg valószínűleg tejmirigyek összeállása vagymi. Mire uh-ra mentem már ott sem volt.

Minden hónapban csinálok mellvizsgálatot.

Szerintem ne aggódj, kis csomók a női mellben jönnek mennek.

Ha minden hónapban ellenőrzöd, akkor a rosszindulatú elvaltozást is teljesen jol lehet kezelni.

A melldaganat az egyik legkönnyebben kezelhető rákfajta, ha időben észreveszik.

Ha nem volt a családodban mellrák, pláne nem kell aggódnod.

2023. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező,

van ami nem fáj, van ami fájhat, ez több dologtól függhet.


Nagyon jól tetted hogy menni fogsz az UH-ra, minden panaszt, fájdalmat ki kell vizsgáltatni.

Sokfajta jóindulatú elváltozás van, reméljük a tiéd is ilyesmi, jó tudni, hogy ezeket is néha ellenőriztetni kell majd.


Gondolom, fiatal vagy, később majd a rendszeres mammográfiás szűrésekre is el kell járni, ezt jó esetben majd az orvos is el fogja mondani.

2023. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd írj h mi volt az orvosnál!
2023. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi volt a diagnózisod?
dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1-és… Attól, hogy a családban senkinek nem volt, simán lehet. Nekem pontosan így volt. Ultrahangon voltam, akkor állapította meg a radiológus, áttét is volt a nyirokban. Utána küldtek el mammográfiára, akkor voltam 39 éves. A mammográfián jól lecsesztek, hogy minek mentem oda, ez csak menopauzális csomó. Félmeztelen voltam ott, majdnem hazazavartak. Hiába mondtam, hogy nekem nincs menopauzám és egyébként is ott az ultrahang diagnózis. Amikor meglátta a felvételeket, természetesen lesápadt a nő, egyből küldtek biopsziára. Érdekes módon az állítólagos menopauzaális csomó miatt nekem volt műtét, kemoterápia, sugárkezelés, injekció, tabletta évekig. A kor teremben egyébként egy 55 éves nő volt, másik három velem együtt pedig 30 és 40 év közötti. Nagyon oda kell figyelni. Főleg ha mellben vannak ciszták, vagy pedig a hormonháztartás nem normális. Tehát ösztrogén, vagy progeszteron túltengés van. Ugyanis a hormonos daganatok ösztrogén és progeszteron érzékenyek.
márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!