Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2hete voltam nőgyógyásznál,...

2hete voltam nőgyógyásznál, akkor azt mondta pár nap és megfog jönni mert nagyon megvan vastagodva a méhfal. Mi történik ha nem jön meg, mi történik azzal a "vérrel" ami nem jön ki ?

Figyelt kérdés

Pcos miatt régóta menstruációs gondjaim vannak. Van hogy hónapokig nem jön meg, szóval ez nem új dolog... viszont mostanában rajta vagyunk a Baba projekten a férjemmel. Inofolic, méhpempő, pcos tea, D vitamin, Omega 3, Multivitamin mindent IS szedek...

Szóval 2 hete voltam nőgyógyásznál általános vizsgálaton, mindent rendben talált, mondta hogy 2-3nap és megfog jönni mert annyira vastag a méhfal. ( a Menstruációs naptáram szerint is pont úgy kellett volna megjönnie ahogy a doktor mondta) de ez nem történt meg.

Ha nem terhességről van szó (nem reggeli vizeletből ugyan, de negatívak a terhes tesztek) akkor hova tűnik ilyenkor a "megvastagodott méhfal"?

Nem megterhelő ez a szervezetemnek hogy nem tud "kitisztulni"?

Illetve ha terhesség, azt csak reggeli vizeletből kimutatható ilyenkor? Vagy már a napközbeni pisiből is ki kellene mutatnia?

Köszönöm a válaszokat. Szeptember 9.én voltam orvosnál, szeptember 12.én kellett volna megjönnie a naptár szerint.

Komolyan érdekel a testem pontos működése...



2023. szept. 24. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh..hát akkor kezdjók az elejéről.


Ciklus első fele: ösztrogén hatásra elkezd vastagodni a nyálkahártya

Ovuláció: petesejt kilökődik, a helyén kialakul a sárgatest, ami termeli szépen a progeszteront

Ciklus második fele: a progeszteron hatására a nyálkahártya átalakul, hogy az esetlegesen megtermékenyített petesejt be tudjon ágyazódni.

Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a progeszteronszint leesik, melynek hatására a nyálkahártya lelökődik, ez jár vérzéssel.


Ha nem történik ovuláció (mert hogy PCOS-ben általában az a probléma, hogy nincs ovuláció), akkor a nyálkahártya nem alakul át és nem válik le. Ottmarad. Nem tűnik sehova.


Aztán ha nagyon sokáig csak folyamatos ösztrogénhatás éri a nyálkahártyát progeszteronhatás nélkül, akkor előbb szépen hiperplázia alakul ki (jóindulatú burjánzás), ami aztán rosszindulatú daganattá alakulhat át.


Ezért van az, hogy olyan kórképek, amelyeknél elmarad az ovuláció (pl. PCOS) nagyobb a rizikó a méhnyálkahártya rákjára...


(Ez nyilván hosszú távú hatás, nem akkor alakul ki, ha kimarad egy-egy ovuláció...)

2023. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. Így már tiszta minden :)

Kenem a Womans krémet ami a progeszteront erősíti. (Attól eddig mindig rendeződött a menstruációm) Lehet ez a baj a leírasod alapján, hogy nem hagytam abba a krémet így nem tud a "progeszteron szint leesni".

Illetve a ciklust végig követve az elején a phyto-e krémet is kentem ami az ösztrogén szintet növeli ( később jöttem rá hogy pcos-nél abból sok van amúgyis , szóval azt abbahagytam)

De így már mindent értek. Nagyon köszönöm ☺️

2023. szept. 24. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát azért egy kis womans creamtől még nem kellene, hogy ne jöjjön meg.

Valószínűleg inkább nem volt ovulációd.

2023. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet, de minden esetre abba hagyom a krémet hogy ne tartsa szinten a progeszteront. :)
2023. szept. 24. 20:50
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha a progeszteron szint magas, akkor nem fog megjönni és a méhfal is vastag marad. Azt azért kellene ellenőrizni, persze nem tutira az a baj, de lehet most el kellene hagyni egy időre.
2023. szept. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!