Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak vagy voltak valakinek...

Vannak vagy voltak valakinek ilyen súlyos klimaxos tünetei?

Figyelt kérdés

Ismerem ezt a világvége hangulatot, eszméletlen sokat szenvedtem!


Pánikbetegségem is kialakult, az borzasztó volt. Nem voltam képes semmire, csak összekuporodva az ágyon feküdni órákig. Ilyenkor mindig az járt a fejemben, attól féltem, hogy egyszer úgy fogok meghalni valahol egyedül, hogy hiába kiáltok segítségért, nem lesz ott senki.


Gyakran az utcán tört rám a világvége hangulat csak úgy, ok nélkül és elkezdtem sírni. Már azt sem tudtam merrefelé forduljak, hogy az emberek ne lássák, hogy sírok.


Éjjel 2-3 órakor rendszeresen felébredtem és a pizsamám úgy le volt izzadva, hogy ki kellett cserélni. (A háziorvos beutalt kardiológushoz, mert szerinte szívbetegség okozza az éjjeli izzadást. Kardiológus szerint viszont a szívem egészséges volt.)


Heti 2-3 alkalommal kegyetlen fejfájással ébredtem, gyakran hánytam is. Nem tudtam, mi a bajom. Bevettem a fájdalom csillapítót és egész délelőtt feküdtem és vártam, hogy elmúljon. Közben halálfélelmem volt.


Minden reggel kb. fél 5-kor felébredtem és azt éreztem, hogy a bőröm nem kap levegőt, fulladok. Felkeltem, az erkély ajtajához mentem, kinyitottam (télen is) és jólesett a friss levegő, jobban lettem.


2 munkahelyet is elveszítettem az állapotom miatt. De nem segített senki, főleg az orvosok nem. Kinevettek. Hipochondernek néztek. Még a neurológus is, akihez a háziorvos a fejfájások miatt küldött. Pedig elmondtam az összes tünetemet. Ő tévesen migrént diagnosztizált, amire felírt egy gyógyszert, ami nem segített.


Érdekes, hogy senki nem küldött el pszichiáterhez! Kár, mert lehetséges, hogy az felismerte volna a klimax lelki tüneteit.


Találtam egy olyan munkahelyet, ahova nem kellett bejárni, otthon dolgozhattam. Dolgoztam, amikor jobban voltam, én magam osztottam be a munkát, mikor mit csinálok. Ha nem lett volna ez a lehetőség, a gyermekemmel együtt éhen halunk.


Elzárkóztam a világtól, a barátnők eltűntek az életemből, mert már nem voltam érdekes.

Régen elváltam, de egy új, normális párkapcsolatról álmodni sem mertem, mindig az járt a fejemben, hogy: Kinek kellek én így, ilyen állapotban?


Azt hittem, hogy ez öröké így lesz! Gyakran gondoltam arra, hogy nem akarok élni és nem bánom, ha meghalok.


Csak a fiam tartott életben. Kiskorú volt még (34 évesen szültem), az iránta érzett szeretetből és felelősség érzet miatt maradtam ezen a világon. Szüksége volt rám! Az anyai szeretetem töretlen volt, ez tartott életben!


És akkor 5-6 évnyi szenvedés után a háziorvosom asszisztensnőjével véletlenül beszélgettem, négyszemközt. Karácsony előtt csokit adtam neki és borítékban egy kis pénzt, mert ő mindig kedves volt velem. Kérdezte hogy vagyok, én pedig majdnem elsírtam magam. Mindent elmondtam a szenvedéseimről.


Ő erről nem tudott semmit, mert saját külön kis szobája van, ahol ellátja a feladatait, soha nem hallotta, miről beszélgetek a háziorvossal.

Meghallgatott és azonnal tudta, hogy mi a bajom: ezek tipikus klimaxos tünetek, csak nálam nagyon súlyosak.


Egy féle gyógynövényes tablettát javasolta, hogy szedjem. Azt mondta, hogy biztos, hogy segít, erre a célra van kigyártva, a klimaxos tünetekre! Neki is segített és egy barátnőjének is. Gyógyszertárban szabadon lehet megvenni.


Megígértem, hogy kipróbálom. Nem hittem benne, de megvettem. Tájékoztató szerint legalább másfél-két hónapig kell szedni, hogy érezhető legyen a hatása. Én éreztem már 1 hónapon belül a javulást. Később pedig minden tünetem, panaszom megszűnt. A pánikbetegség tünetei is!


Végre tudtam mosolyogni, nevetni. 2 évig szedtem, folyamatosan. Tájékoztató szerint maximum 6 hónapig szabad, de én annyira féltem, hogy visszatérnek a tünetek, hogy nem hagytam abba. Ezután kb. 2-3 évig nem volt szükségem a tablettákra.


Most 55 éves vagyok és 2-3 havonta még megjön a menzeszem. Újra elkezdtem szedni a tablettát, de csak egy tünet miatt: érzem, hogy gyakran szorongok, lelkileg érzékeny vagyok. Más tünetem nincs.


Viszont egyedül maradtam olyan szempontból, hogy nincsenek barátnőim. Ez nem meglepő, mert 5-6 évig szenvedtem és el voltam zárkózva az én kis világomban. Most már nem kíváncsiak rám, élik a saját életüket.

A fiam egyetemre jár, büszke vagyok rá és hálás vagyok neki, hogy van nekem!


Rajta kívül nincs senkim, rokonaim sem. Nincs olyan ember, akivel tudnék leülni és kávézás közben jókat beszélgetni, viccelni, nevetni. De itt vagyok. Túléltem!



2023. okt. 3. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha elkezdenel sportolni. Vagy legalabb kirandulni jarni (remek turazo csoportok vannak).

Sajnalom hogy nalad igy alakult. Nekem sosem volt idom meghalni sem, mert ha epp nem kellett semmit sem csinalnom, akkor elmentem futni vagy uszni.

Nekem csak orokke melegem volt, mindig. Olyan 20 eves koromtol. A mensziszem abbamaradt 42 evesen. Most 66 vagyok, es meg mindig mindenhol melegem van. Talan emiatt is futok allandoan, hogy mondhassam, hogy emiatt izzadok. Vagy uszok, ott nem latszik :D

En most kezdtem el keresgelni turazo csoportot, mert a futas kezd farasztani. Erdekes lenne vegigmenni a kek-turavonalon. Vagy elmenni a Tatraba. Vagy elindulni egy senior futoversenyen. Sose allj le, akkor mindig minden rosszabb (es en meg a kavet is, a kavezast is utalom).

2023. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1:


Dehogy megyek túrázni vagy futni, nekem ez tilos! Olyan porckopásom van a térdemben, hogy injekciókat kapok minden évben. Mindkét vállamban is. És gyakran begyullad, fáj.


Pajzsmirigy autoimmun betegségem van, amitől túlsúlyos vagyok és folyamatosan ízületi gyulladásaim vannak.

Az egyetlen mozgási lehetőségem, ami nem jár fájdalommal az úszás.

A reumatológus tavasszal beutalt a gyógyfürdőbe, imádtam oda járni, jó hatással volt a testemre, lelkemre. Sajnos most nem kaptam beutalót, azt mondta, hogy az egészségügy a csőd szélén van, spórolni kell. Talán majd jövőre.


Saját költségemen nem tudok gyakran elmenni a fürdőbe, a belépőjegyek pedig sokba kerülnek. Legalábbis nekem.

2023. okt. 3. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem olyan tünetem van, hogy időnként égető, viszkető érzésem van a hüvelyben, de inkább a külső résznél.

Már több alkalommal azt hittem, hogy ez gombás fertőzés, de nem az.


Nincs semmilyen fertőzés. Ahogy elkezdődik, úgy néhány nap után el is múlik, majd egy ideig tünetmentes vagyok és később újra előjön.

Szenzitív intim szappant használok, többet is kipróbáltam, mert azt hittem, ez okozza, de nem.

A párom időnként külföldön dolgozik, akkor 2-3 hónapig nincs szex. A panaszok akkor is előjönnek, ha nincs nemi életem. Szóval nem a szex okozza.


Végül rájöttem, hogy a változókortól van ez. A nőgyógyász is ezt mondta. Kérdezni szeretném, hogy valaki használt-e erre valamilyen kúpot vagy kenőcsöt?

A nőgyógyász a Cikatridina-t javasolta. Használtam, de ez nem segít.

2023. okt. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3: A szeméremajkak belső részén én is érzem néha a kellemetlen égető érzést, de még erre nem használtam gyógyszert.
2023. okt. 3. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen krém segítene. Meg kell kérdezni a gyógyszertárban.
2023. okt. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történeted! Azt megkérdezhetem, hogy mi a neve annak a gyógyszernek amot szedtél? Lehet mást is érdekelne. Azt hiszem nálam most kezdődött el a folyamat, 45-öt most töltöttem. Vagyis szerintem ez lehetett, pár napja reggel olyan vörös volt a fejem mint egy pulykának, meleg érzés is társult hozzá. Azt hittem felment a vernyomásom, de mivel többször átfutott rajtam egy meleg hullam, kapcsoltam, hogy ez a klimax lesz. Furcsán érzem magam egy ideje, gyengült a látásom, nehezen koncentrálok dolgokra, zavart vagyok és elfelejtek sok mindent. Már évek óta van reggeli szorongás nem állandóan de azért mindig előjön, gondolom ezután akkor csak nehezebb lesz...
2023. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remifemin Plus a neve a tablettának.
2023. okt. 8. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen!
2023. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez kB.Hányinger szédülés gyengeség.Össze vissza jön meg.80 napra aztán előbb.Megint kB 80 napra jött meg Utána 1 hétig barnáztam aztán megint meglett.Én már most nem bírom.46 éves vagyok.Te hogy vagy most?Meg van egy 4 és fél centis miómám is.
febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!