Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász egyből felírja...

A nőgyógyász egyből felírja ilyenkor a tablettát?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg kérlek a tudatlanságom miatt.

Most fogok első alkalommal menni nőgyógyászhoz, és fogamzásgátlót szeretnék felíratni.

Ha nincsen semmi problémám, illetve a családban sem volt trombózis/embólia, akkor szükséges további vizsgálat, vagy egyből felírja?



2023. okt. 3. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Háziorvos is írhat fel
2023. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Orvostól függ. Protokoll szerint elég egy normális anamnézisfelvétel, és ha nincs ismert betegséged és fokozott rizikód trombózisra, simán felírhatja.
2023. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő, engem pl. állami nőgyógyász is elküldött vérvételre és trombózisvizsgálatra, és szerintem ez a helyes. Engem automatikusan küldött, nem kérdezte meg, hogy volt-e a családban. (Amúgy volt, apukámnak tüdőembóliája. Nálam szerencsére nem mutattak ki a vizsgálatok hajlamot, fokozott kockázatot, így szedem egy ideje.)

1-es: Háziorvos/háziorvosi asszisztens a későbbiekben írhatja fel, ha már a nőgyógyász ezt megtette, és van róla papírod, hogy ugye szakorvos javaslatára/jóváhagyására szeded.

2023. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor. Alapból felirhatja
2023. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-es: Oké, biztos létezik ilyen is, de nekem és sokaknak, akiknek lelkiismeretes a háziorvosuk, háziorvosi asszisztensük, az nem irkálja csak úgy fel szakorvosi javaslat nélkül…
2023. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem számít mit hiszel. Felirhatja
2023. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló felírásához nem kel szakorvosi javaslat. Ennek ellenére sok háziorvos nem hajlandó felírni.
2023. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kell. Csak a ciklust kell ismernie, hogy mikor volt.
2023. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os: Oké, be lehet fejezni a kötekedést! Akárhogy pörögsz, nem minden doki írja fel (én azt hittem, hogy egyik sem), a kérdező orvosát meg nem ismerjük.
2023. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

#18:57

Amúgy meg tökmindegy. A kérdés is csak az volt, hogy egyből felírja-e?

És igen, felírja a szülész, nem kell hozzá semmilyen vizsgálat, csak a ciklusodat kell ismernie. Ha elkezd problémázni, hogy előbb vérvétel meg mindenféle vizsgálat, akkor menj magánba, mert teljesen fölösleges.

2023. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!