Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezután a nőgyógyászati eredmén...

Ezután a nőgyógyászati eredmény után mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Kijött egy P2-es rákszűrés eredmény, a vizsgálat során kiderült van 3 db tizenvalahány miliméteres miómám, de tegnap kaptam levelet is az alábbiakkal.

Bethesda lelet, írom mik vannak x-elve:

KENETMINŐSÉG: korlátozott értékű

KENET ÉRTÉKELÉSE: egyéb hámelváltozás, zavaró gyulladás, zavaró vér

EGYÉB HÁMELVÁLTOZÁSOK: HPV gyanú (mellette egy kérdőjel)

JAVASLAT: Lobellenes kezelés után 6-8 hét múlva középidőben


Plusz egy kis kártyára felírta a doki, hogy 7 napos Betadine hüvelykúp kúra után ismételt mintavétel.


Magánban mennék, de csak hétfőn, és csütörtökön rendel. Épp 1 hete múlt el a menstruációm, ha most elkezdeném a kúpot, pont középidőben tudnék menni, de úgy látom a rendszerben, hogy már nincs szabad időpont nála. Azt követő héten szabin van, utána meg hiába kezdeném el a kúpot, mert utána megint menstruálni fogok. Az is 5-6 nap. Ha menstruáció után kezdem el a kúpot, akkor már majdnem nov. közepe lesz, mire menni tudok újra. Az nem lesz nagyon késő? Egyáltalán azt sem tudom, hogy azt a 7 napos kúrát közvetlenül a következő vizsgálat előtt kell csinálni? Tehát mondjuk szerdán még elhasználom az utolsó kúpot, csütörtökön vizsgálat? Vagy hogyan kell ezt elképzelni?

Cseppet betojtam ettől a HPV gyanútól...



2023. okt. 7. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem máris kezdheted a kúpot, azt meg látnia kell a dokinak a vizsgálatkor, hogy lement-e a gyulladás. Ha nem, akkor újabb gyógyszert kellene felírnia.
2023. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem lesz baj, ha hétfőn (vagy még ma) elkezdem, de csak bő 1 hónap múlva megyek a dokihoz?

Végülis a javaslatnál úgy írja kúra után 6-8 hét, azt eddig nem is vettem figyelembe. Csak a hülye HPV körül járnak a gondolataim.

2023. okt. 7. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezd el a kupot,az azért van hogyha gyulladás van meggyógyulj. Nem a vizsgálathoz kell igazítani a használtát. Ha rendbe hoz akkor novemberben is rendben leszel tőle. Ha pedig nem az a bajod és nem használ akkor előtte 1 nappoal is felteheted az eredmény továbbra sem lesz jó.

Hpv sajnos nagyon gyakori, én is atestem rajta pár éve.

P3 cytologia, HPV gyanú, egyik kúp se segített.

Bár én már magamon is éreztem hogy vmi nincs rendben, már a szűrés előtt.

Kellemetlen szagú, bő folyasom volt,a nemi szervem külső részén felmaródások stb.

Ahogy írtam egyik kúp se segitett.

HPV teszt rossz lett,de a gyors konizacio (kimetszes) után eltűnt.

Szoval ne halogass semmit.

2023. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Nekem semmilyen tünetem nincsen, de ahogy utána néztem, van jópár típusú HPV vírus, bízom benne valami olyat fogtam ki, amitől egyszerűbb lesz megszabadulni.

2023. okt. 7. 17:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!