Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrápolási rutinba mi a...

Bőrápolási rutinba mi a helyes sorrend?

Figyelt kérdés

Nappali rutinom mar van. Lemoso, hidratalo aztan fenyvedo

(pattanasos, miteszeres, lukas(kozmetikus miatt) borom van)

Viszont este eddig csak egy ejjeli vichy-s arckremet hasznaltam


A geek and gorgeous-tol veszek par termeket

- hidratalo

-szaliciles hamlaszto (2%)

- retinol

-niacinamid(vagymi a tokom)


ezeket este milyen sorrendbe kell hasznalni?


retinolt tudom, hogy max 3x egy heten, de fokozatosan vigyem be a rutinba pl heti 1x-i alkalommal szaraz borre arctisztitas utan. (ugye)


Niacinamidot(??:D) minden nap lemoso utan?


hamlasztani hanyszor? mi utan?


mit ne hasznaljak egyszerre?


Sokat olvastam utana, de konkretat nem talaltam az en kerdeseimre valaszt.

Remelem adtok segitseget, legalabbis aki tapasztalt ebben.


Tehat mit mikor, mit miutan/mennyiszer?



#bőrápolás #hámlasztás #retinol #101 geek and gorgeous #helyes sorrend
2023. okt. 7. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Meg szeretnélek kérdezni, hogy hány éves vagy és milyen a bőröd tipusa?
2023. okt. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20. Zsirosabb, de neha atomszaraz es hamlik. Pattanasos(mar ritkabban gyullad be, de inkabb ilyen foltosba gyullad be nem pedig nagy sargaba) sok kis fekete miteszer a halantekomon es az a feher miteszer szeru ami zart(?) olyam mint a gríz, de azt ugye nehez kinyomni. Ebbol is jon cuccos, csak nehezebben.
2023. okt. 8. 09:30
 3/4 A kérdező kommentje:
illetve a durva eros nyomkodastol rossz kozmetikus altal, maradtak kisebb lukacskak pl a ket szemoldokom kozott, vagy az arcomon.
2023. okt. 8. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Niacinamide: napi egyszer, reggel vagy este, minden nap.


Szalicilsav után is használhatod a niacinamide-ot. (De amúgy vannak itt vitatott dolgok, van aki szerint savakkal, pl. C vitaminnal nem jó kombinálni, mert semlegesítik egymást, van ahol meg fordítva mondják)


A retinol és a niacinamide is rendben van együtt. (Szerintem előbb a niacinamide, utána retinol)


Szalicilsav, niacinamide, retinol (ilyen sorban) is rendben van együtt.


Szóval igazából én azt mondanám, hogy azok a hatóanyagok, amiket írtál, mind használhatóak egy rutinban, egymás után. A lényeg, hogy alapból akkor ugye legyen úgy az alaprutinod, hogy lemosó, majd niacinamide, és hidratáló. És akkor még heti x alkalommal lehet úgy, hogy lemosó, szalicilsav, niacinamide, retinol. Vagy ha akarod, akkor nem muszáj a szalicilsavat és a retinolt egy nap használnod, igazából ahogy akarod, de a lemosó, niacinamide és hidratáló mehet minden nap, és akkor a szalicilsavat és a retinolt úgy illeszted be, ahogy akarod.


Szerintem mivel csak 2% szalicilsav, akár lehet minden nap is a későbbiekben, de az elején heti párszor kezdetben, lassan próbáld bevezetni.


A lényeg, hogy a sorrend mindig az, hogy

1. lemosás

2. hámlasztás

3. szérum(ok)

4. hidratáló

2023. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!