Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Medinac gyógyszer mellékhatások?

Medinac gyógyszer mellékhatások?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, már általános iskola óta problémás a bőröm. Csináltam régebben több hülyeséget, amikor még nem voltam tisztában annak a súlyával. Bőrradír, nyomkodás, mindenféle drogériás szárító csodatermék😅. Aztán valahogy leszoktam ezekről, rájöttem, hogy a gyengéd ápolás jobbat tesz a bőrömnek. Sensitive arctisztító, tudatosabb bőrápolás. Ám ez sem segített, nagyon nagy gyulladt pattanásaim is lettek. Elmentem magán kozmetológushoz, aki továbbküldött egy teljeskörű vérvételre, ahol kiderült, hogy valamilyen hormonális probléma lehet a háttérben. Felírt egy Medinac nevű gyógyszert, amiről sok jót de sok rosszat is hallottam. Megvannak a tipikus mellékhatások, mint pl cserepes vérző ajkak, hajam egyáltalán nem zsírosodik. Emellett szednem kell a premens vény nélkül kapható gyógyszert, ami a menstruációs zavarokra van. Nekem az a problémám van most, hogy eddig sem volt túlságosan pontos és kiszámítható, de ma már 49 napos a ciklusom. Előtte 36 napos volt. Az azelőttit pedig már nemtudom, mert nincs meg a naptár, ahova feljegyeztem, így csak ez a két menstruáció van meg a telefonos appban. Most szedem a 3. Havi adagom, a felénél járok. 20mg/nap a dózis. Vajon a gyógyszernek köze lehet a késéshez, vagy menjek el nőgyógyászhoz? Ha nem a gyógyszer, akkor mi lehet a baj? Illetve ha valakinek van valami tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban, az légyszi írja le!:) Az arcbőröm egyébként koreai kozmetikumokkal ápolom és szeretnék porcelánbőrt! Nem szeretnék visszaesni a nagyon pattanásos időszakokba, mert egyben visszajönne az önbizalomhiányom is:(
2023. okt. 10. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon erős gyógyszer.

Eléggé károsítja a májat,és rákkeltő sajnos.

Nekem is felírták,szedtem is egy időben,de a végén több hátránya volt,mint előnye.

A hajam nem zsírosodott,az arcomnak is jót tett,mert eltűntek a hatalmas göbök,de okozott rendesen pdoblémát is.

Konkrétam nekem nem tudom más tapasztalta-e,az egész testem brutális módon szőrösödött tőle,évek múltán sem szűnt meg a probléma sajnos.

A másik,valami hihetetlen hangulatváltozásaim,depressziós gondolataim lettek,amit rá nem fogtam volna a gyógyszerre,de aztán egy orvos mondta,hogy de,lehet ez a mellékhatása a gyógyszernek.

Nem tudom,de ha hormonális probléma okozza,én először azt vizsgáltatnám ki.Mert ha abbahagyod,vissza fog jönni.

Bár kérdés,hogy milyen hormonprobléma okozza.

Nálam is az okozta,és csak a fogamzásgátlót tudták volna javasolni rá.

Ezt vizsgáltasd ki,és csak utána szedd,ha tényleg máshogy nem lehet kezelni.

2023. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem nem jelentkezett a szőrösödés eddig, remélem nem is fog:( Azt mondta a doki, hogy ez a gyógyszer rendbe teszi a hormonokat is valamilyen szinten. Bár ha letelt a kúra, elmegyek egy nőgyógyászhoz is, illetve vérvételre.
2023. okt. 11. 11:55
 3/3 anonim válasza:
Kérdezni szeretném hogy milyen hormonvizsgálatokra van szükség? 13 éves unokámnak írták fel, mert túlzott faggyú-termelése van. Ez fej és arc pattanásokban jelentkezik, hol elmúlik, hol újból megjelenik. Voltak bőrgyógyásznál aki felírta neki a MEDINAC 10 mg. "mérget" napi háromszor. Mellékhatásait olvasva nagyon nem vagyok nyugodt, de a kislány is fél a szedésétől. Tudtok ilyenre valami "szimpatikus" megoldást, nem csak ezt a gyereknek túl erős gyógyszert? Olvastam mellékhatásokat, havi vérvételt, szóval inkább mellőznénk.
nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!