Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 31 hetes terhes vagyok , a...

31 hetes terhes vagyok , a tegnapi vizsgálaton az orvos azt mondta a méhnyak 17mm . Mit is jelent ez pontosan ? Ágynyugalomra van szükségem ennyit mondott .

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

engem az erdekelne...ha nekem az orvos valamit mond...es en azt nem ertem (ami nem ciki mert nem jartam orvosira...) megkerdem. ha meg mindig nem ertem megint megkerdem. ha kerdesem van megegyszer felhivom...


enis voltam terhes...plane ha errol van szo.

de akkoris ha cak a szemölcsömröl lenne szo.


Miert nem tudod ott helyben ezt tisztazni attol aki a legjobban ert hozza. Helyett interneten holmi emberkektol akik itt lezengenek kerded. Teged itt egy valasz jobban megnyugtat mint az orvosodtol?

2023. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 és ezt kb az egészség témakör 90%-ánál nem értem.
2023. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-essel egyetértek, de ha már nem kérdezted meg, akkor Google a te barátod.


Elkezdett megrövidülni a méhnyakad, ami természetes folyamat a terhesség előrehaladtával, de ha neked ágynyugalmat írtak elő, akkor ez valószínűleg a normális mértéken túl van, túl korán kezdett el rövidülni stb. Hogy a mértéke a te esetedben pontosan mit jelent, ezt csak az orvosod tudja megmondani.


Most én itt összeszedtem néhány idevágó cikket, de jobb lenne ha beszélnél az orvosoddal, nem akarlak ezekkel ijesztgetni:

"ideális esetben a várandósság alatt terminusig, vagyis a terhesség 37. hetéig a nyakcsatornának zártnak, a méhnyak hosszának pedig megtartottnak kell lennie. Ha idő előtt elkezd rövidülni, illetve kinyílni, akkor fennállhat a koraszülés veszélye."


[link]



[link]

[link]

2023. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!