Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális fertőzésnél kell...

Bakteriális fertőzésnél kell kezelni a férfit?

Figyelt kérdés
Kevert fertőzésem van, kaptam antibiotikumot és szájon át szedhető gombaölőt. A barátom csak gombaölőt kapott. Rákérdeztem, az orvos szerint neki nem kell antibiotikum, de ezt furcsának tartom. Nem szeretném, ha össze vissza fertőznénk egymást.
2023. okt. 25. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
MINDEN fertözésnél kell!
2023. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Altalaban meg virusos fertozesnel is azert irnak fel antibiotikumot, hogy az immunrendszer csak a virussal foglalkozzon, es a bakteriumok tunjenek el. Orvosom mondta, mert kerdeztem egyszer hogy viralis-e vagy bakterialis mondta ez most egy viralis jarvany, de ezert ir fel antibiotikumot, ami kettos merce ugye, mert a belflorat is kinyirja, es azzal (is) termel antitesteket. Jelenleg a gombad miatt, hogy hamarabb muljon el es ne a bakteriumokkal jatsszon az immunrendszered ezert felirt antibiotikumot is, plusz ne fertozodjon el ha sebes is.
2023. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

A legtöbb hüvelyi fertőzés esetén a partner kezelése indokolatlan. Ugyanis a gomba, bakteriális vaginózis, egyéb bakteriális fertőzéseket nem elkapod, hanem alapból a hüvelyflóra részei kis mennyiségben, és ha felborul az egyensúly, akkor okoz panaszt.


Csak a nemi úton terjedő fertőzések (trichomonas, chlamydia, gonorrhoea szb) esetén kell a partnert kezelni.

2023. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!