Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció után mitől fájhat...

Menstruáció után mitől fájhat több napig az alhasam?

Figyelt kérdés

Észrevettem egy ideje, hogy vagy jobban, vagy kevésbé, de egy ideig fáj odalent. Akkor nyomásra is érzékeny.

Sokszor van valami gyulladásom is. Legutóbb pár hete voltam nőgyógyásznál, mindent rendben talált, de azt mondta megint van valami kis gyulladásom. Nem adott rá semmit. Mi lehet e?


2023. okt. 30. 06:42
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyébként menzesz után, rögtön a vérzés után sűrű, tojásfehérjéhez hasonló folyás szerűség jön több napig. Nem mindig, de az esetek 90 százalékában. Hosszú ideig tart a menzesz, folyton vérszegény vagyok miatta, és azt mondta még a nőgyógyász, hogy mivel már 40 felett vagyok, kivenné a méhemet, hogy ne szenvedjen vele még 10 évig. Gondolkodjak el rajta. Én ezt nem igazán szeretném, nem igaz, hogy nincs bármiféle megoldás, hogy a vérzést csökkenteni lehessen, vagy leredukálni normálisra.

Egyszer hallottam ilyen jellegű fájdalomról menzesz után, hogy van pár nőnek, de nem tudják miért.

2023. okt. 30. 06:59
 2/6 qborka ***** válasza:
65%

Oh,keress fel egy másik nőgyógyászt,ha van rá mód,pl.a megyei kórházét,ha eddig sztkba jártál,vagy,ha van rá keret,akkor fizetős intézményben.


Nekem 4 sztks dokiból 3 ki akarta venni pont ugyanilyen szituban, 43 év,a méhem kivéreztetett majdnem,tele miómákkal.


De egyébként küretre elküldött már az orvosod? Először az kellene.


Nekem szerencsére egy nagyon normális orvos csinálta,a küret eredmény alapján azt mondta,hogy nem kell kivenni, hiszen "csak" hormonális a probléma. Először kaptam Norcolutot 3 hónapig,majd hormonspirált kaptam júniusban. Még nem szűnt meg a menstruációm,de már sokkal jobb a helyzet.


Sok sikert!

2023. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 qborka ***** válasza:
65%

Egy gyulladást pedig kezelni illene,attól fájhat a hasad.

Mindenképpen keress másik orvost!


A pásztortáska tea jó vérzéscsillapító + elvileg gyulladáscsökkentő is.

2023. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Decemberben volt küretem. Sürgősségi, mert nem állt el a vérzés. Akkor méhgyulladásom volt, kaptam Unasynt meg Betadine kúpot.

Hallottam én is a spirálról, hogy jó lehet, és azon gondolkozom, megkérdezem, hogy nekem lehetne - e. Nagyon nem szeretnék műtétet.

A pásztortáskáról jókat hallottam én is, régebben szedtem Vénusz cseppet, akkor pár nappal rövidebb volt a mensesem. Lehet ezt folyamatosan szedni? Esküszöm inkább szedem innentől, minthogy megint a kórházban kössek ki.

2023. okt. 30. 09:28
 5/6 qborka ***** válasza:
65%

A Vénusz cseppről még nem hallottam.

A pásztortáskát ajánlott 1-2 nappal a menzesz kezdete előtt elkezdeni.


A hormonspirálok drágák,kockázat,mert előre senki nem tudja megmondani,ki hogyan reagál majd rá. Én örülök,hogy felkerült,bár nekem az a vágyam,hogy teljesen megszűntesse a mensimet. De a mostani állapot is sokkal jobb,mint ami előtte volt.

2023. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 30. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!