Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melldaganat eltávolítás után...

Melldaganat eltávolítás után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hete felfedeztem egy csomót a mellemben, voltam három dokinál, ultrahanhot és mammográfiát is végeztek. Mindhárom gyanusnak ítélte meg a daganatot, főleg a doki akinél ma voltam, szinte biztos benne, hogy rákos eredetű. Nagyon el vagyok keseredve, 25 vagyok, és nagyon félek. :( a daganat kicsi 1 cm körüli, egyik doki sem látott a környező szövetekben vagy akár a nyirokcsomóban áttétet. Azt mondta minél hamarabb műtessem ki, utána a szöveten végzett biopszia megmondja, hogy milyen kezelősi lehetőségek vannak, kell-e kemoterápia vagy más kezelés.

Nagyon félek, eddig nyugtatgattam magam és a családom is, hogy ilyen fiatalon nem rosszindulatú, de úgy látszik mégis az. Elméletileg még időben észrevettem. Néha fáj, pont 2 hete a menzesz előtt is fájt, akkor vettem észre.

Akit ezzel műtöttek mit kellett utána tegyen? Meg lehet ebből teljesen gyógyulni?

Köszönöm előre is.


2023. okt. 31. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindent el kellett volna mondaniuk.


Nagy altalanossagban először egy biopsziat kell csinaltatni, ebből egyértelműen kiderül, hogy milyen típusú az elváltozás. Ezután ha valóban rosszindulatú, akkor kiírnak onkoteamre és ott részletesen elmondjak, hogy ki lesz a sebeszed, az onkológusod és hogy kell-e kemo vagy sugarterapia.

Ez után meg fogsz találkozni a sebesszel.

A műtét után meglesz a végleges szovettan és az alapján fogja az onkológus eldönteni, hogy milyen kezelés kell.


A gyógyulási esélyek annál jobbak, minél hamarabb kiderül. Még egy rosszabb típusú mellrákot is jól karban lehet tartani.

2023. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!