Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8cm-es cisztát a méhben, már...

8cm-es cisztát a méhben, már műteni kell mindenképp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban derült ki és még van pár napom amíg eljutok az orvoshoz viszont nagyon idegesít.

Van valaki akinek volt ilyen? Mik a tapasztalatok? Gyógyszerrel is eltűnhet?

A ciszta 8x6cm (nagyobb mint a méhem az UH szerint) úgyhogy elég nagy, fáj sokszor a hasam, nagyon erős a menstruációm és sok de így érthető is a sok tünet.



2023. nov. 5. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem kicsi, az tény. És ha még gondot is okoz, lehet a doki megajanlja a műtétet.
2023. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 1234anonymus válasza:

Szia! Gondoltam leírom az én storym, hátha segít.

Én erős alhasi fájdalommal kerültem be a kórházba ami jobb oldalt jelentkezett ezért először azt hitték hogy vakbélgyulladásom van. Megröngteneztek és aztán vették észre a bajt. Egy közepes méretű (4cm) ciszta volt a jobb oldali petefészkemben. Bent tartottak a biztonság kedvéért, majd másnap reggel mikor fájdalom csillapítók mellett is ugyanannyira fájt, az orvos újra megröngtenezett. Fenn állt a gyanúja annak hogy megcsavarodhat a petefészkem, ami azt jelenti hogy akkor azt a szervem ki is kellett volna venni, ezért azonnal laporoszkóposan meg is műtöttek. De persze ez a ciszta méretétől és elhelyezkedésétől is függ. Ha a műtétet ajánlják, ne ijedj meg. Jobb túl esni rajta, hogy ne legyen később baj. Ha valaki máshogy gondolja, szívesen meghallgatom a véleményét.

márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta már megműtöttek és végül mindkét petefészkemben találtak az egyikben egy 10cm-es a másikban egy 5cm-es cisztát. (A kérdésemben még kisebb volt és nem is jó helyen írtam, elnéztem) Sajnos a petefészkeket csonkolni kellett, és fogamzásgátlót írt fel a doki, hogy megóvjuk a maradékot mert a kisebb ciszta kb 1 hónap alatt amíg járkáltam UH-ra vérvételre a műtét előtt jelent meg vagy nőtt meg nemtudom hogy írjam. (valamint PCOS gyanús vagyok de még várnak rám vizsgálatok)
márc. 9. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Mielőbbi jobbulast!
márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!