Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrákos leszek,tehetek...

Méhnyakrákos leszek,tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Évente járok szűrésre. Előző szűréskor ASCUS sejteket találtak,akkor fél év múlva vissza kellett mennem. HPV szűrés negatív lett.

Akkor azt mondta a doki, mivel a HPV negatív lett,elég 1 év múlva újra nézni.


Idén októberben voltam rákszűrésen. Azt mondta akkor, hogyha október 31-ig nem szól,akkor minden oké.

Erre tegnap (nov 7) hívott a doki, hogy mirigysejteket találtak ott, ahol nem kellene lenniük.

3 hónap múlva vissza kell mennem ismétlésre.


40 éves nő vagyok. Óvszerrel védekezünk a férjemmel, hormont nem szedek.


Most ennek tényleg az lesz a vége, hogy méhnyakrákom lesz, és én nem tehetek semmit??


Mik azok a mirigysejtek?


2023. nov. 8. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, mik azok a mirigysejtek, de azt tudom, hogy az időben felfedezett méhnyakrák nagyon jól kezelhető. Nem fogsz meghalni, ha ez merült föl benned.
2023. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

[link]


Itt semmi jót nem ír... 😞

2023. nov. 8. 12:27
 3/18 A kérdező kommentje:

Azt írja,hogy kellene kolposzkópia, ultrahang, hpv szűrés. Nagyobb eséllyel rákmegelőző vagy rákos folyamatra utal...

Nekem csak annyit mondott a doki,hogy 3 hónap múlva menjek vissza. Magánrendelés.

2023. nov. 8. 12:29
 4/18 anonim ***** válasza:
A protexin orvos válaszol rovatában ingyen kérdezhetsz nőgyógyásztól, a webbetegen meg kb. nyolcszáz forint ellenében több nőgyógyásztól is. Petróczi és a pocakos doktor is kedvesek.
2023. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Ne félj semmit, a méhnyaki elváltozást sokáig tudják kimetszéssel gyógyítani, ha meg annyira erős lenne, méheltávolítás, még mielőtt legrosszabb esetben már rák lenne és áttétet adna. Szakorvost kérdezz meg, de ha nincs P3-as stádiumú diszplázia, akkor nem rák. Mirigysejtekről nem tudok, de bármi van, éves szúréseken kimetszik simán.
2023. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Csak telefonon beszéltem a dokival,és csak januárban kell visszamenni. Addig nem tudok semmit...
2023. nov. 8. 16:07
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el addig egy másik dokihoz, megteheted. Az sem jó, ha szorongsz januárig.

Nekem adenicarcinoma in situ volt pár éve, konizacios műtéttel megoldották.

2023. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elmegyek. Kaptam időpontot keddre (11.14.).

Kíváncsi lettem volna, hogy P hanyas a leletem. Felhívtam a háziorvosom, az EESZT-ben nincs fent semmi. Szóval még azt sem tudom. Szinte semmit...

Szóval elmegyek egy másikhoz,ez egy idősebb férfi, onkológus is, majd ő megnéz. És hátha ad leletet is. Jó lenne..

2023. nov. 9. 10:36
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó döntés. A legjobbakat kívánom.
2023. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. nov. 9. 13:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!