Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizsgálati helyszínt keresek...

Vizsgálati helyszínt keresek Budapesten kívül, ahol emlő tomoszintézist végeznek? Úgy olvastam, hogy ez sokkal pontosabb és kevésbé fájdalmas. Erre szívesebben mennék.54 éves nő Vas megye

Figyelt kérdés

nov. 13. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Valóban sokkal pontosabb és teljesen fájdalommentes. Oké, én hagyományos mammográfián soha nem voltam, tehát nincs összehasonlítási alapom, de kicsi mellel, úgy hogy nem szültem, nem szoptattam talán egy picit kellemetlennek írnám le a nyomást, fájdalmasnak semmiképpen.


Nem találtam Szombathelyen semmit, de most nincs időm hosszasan keresgélni, hátha neked nagyobb szerencséd lesz, Sopronra ezeket dobta ki a Medicoverrel kezdeném, mert nekik Budapesten is van ilyen vizsgálatuk:

[link]


Esetleg a szombathelyi vagy soproni kórházban érdeklődj, hátha tudnak ajánlani helyet.

nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan az a technika...mind a kettő összenyomja a mellett, csak a tomo úgymond több szögből veszi fel...szóval kompresszió mindkettőnél van.
nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Tomot amúgy a nagy mellűeknél szoktunk csinálni, de annyival azért nem jobb és pontosabb. Ugyan az a gép is, csak tomonál mozog kicsit. A nyomás ugyan úgy legalább 50N.
nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem ugyanaz:

[link]


Mondom, én hagyományoson nem voltam, de aki volt mind szörnyülködött, hogy mennyire fájdalmas - ez NEM az, egyáltalán.

nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
😅😅😅 Én meg mammon dolgozom, mint asszisztens. Ugyan azt a gépet használjuk és ugyan úgy megnyomjuk. Amúgy a hagyományosra sem szoktak már panaszkodni, inkább meglepődnek, hogy nem is fáj. Szóval a beteg szempontjából technikailag ua. Nyílván a tomo részletesebb.
nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Automatikus mellszövetsűrűségmérés a mai modern mammográfokon is van. A rétegfelvétel technika miatt magasabb a sugárterhelés. Minél kevésbé nyomjuk össze az emlőt (minél vastagabb marad), annál nagyobb a dózis, ez mindkettőre igaz.

A denz emlőknél kis torzió, kis solidum felfedezésére jobb a tomo, de ez az előnye csökken, ha követi a mammográfiát egy ultrahangvizsgálat. Személyre szabott kompressziót lehet alkalmazni mindkét esetben. Ha jól van vezetve a páciens és el van neki magyarázva, hogy miért szükséges a kompresszió és a vizsglálat nem közvetlenül menzesz előtt történik, akkor a sima mammográfiánál sem szokott probléma lenni.

Ilyenkor jönnek a "az én melleim szuperérzékenyek, és rettenetes és soha többet" nők. Elfogadom, meg lehet próbálni a tomot, az kicsit kevésbé komprimál, de mint írtam, minél vastagabbra marad az emlő, annál több szelet készül és annál magasabb a sugárterhelés.

A gép tök ugyanaz, csak van rajta tomo program is.

Én is mammográfiában dolgozom.

nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat egyaltalan nem erezni semmifele fajdalmat meg nyomast normal tomoszintezisnel. Nagy valodi melleim vannak. Az igaz, hogy mikor vissza kellett mennem celzott felvetelekre DCIS gyanu miatt, akkor mar volt nyomas, szamomra kibirhato, de eros. De nem a szokott vizsgalatnal, hanem a kimondottan elvaltozast reszletesen nezesnel. Es nagyon jol megtalalta korai szakaszban azt, amit jo volt elcsipni ilyen koran.
ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki az az allat, aki lepontozza, hogy nem faj a tomoszintezis? Elozo vagyok.
ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!