Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalatok éveken át...

Dodo112500 kérdése:

Tapasztalatok éveken át visszatérő hüvelyi fertőzéssel, a hüvelyflóra helyreállításával, fájdalmas együttléttel?

Figyelt kérdés

Lassan három éve már, hogy néhány havonta visszatérő hüvelyi fertőzéseim vannak, ami gondolom mondanom sem kell, a párkapcsolatomra is rányomja a bélyegét.

Tüneteim: szárazságérzet, viszketés, fájdalmas együttlétek (régen szerettem, ha a barátom az ujját használja, most már az is dörzsöl)

Bekavaró tényező: endometriózisom van, úgy tudom ez is fertőzésre hajlamossá tehet, fogamzásgátlót viszont NEM kell szednem.

Hat különböző nőgyógyásznál voltam már (bár az endometriózis szót hallva már annyira nem érdekelte őket "holmi hüvelyi diszkomfort", csak odavágtak valami random antibiotikumot, jobb esetben flórahelyreállítót is), végleges megoldást viszont nem találtam, a fertőzések továbbra is visszajönnek:(

2022 novemberben mondták először, hogy műtétre lesz szükségem az endo miatt, onnantól kezdve, nehogy a csokicisztám kiszakadjon, el voltunk tiltva a szextől. 2023 januárban megműtöttek, kb márciusban volt először együttlét a barátommal, fényévekkel jobb volt mint bármelyik korábbi próbálkozásunk, azóta egy ideig úgy tűnt, megoldódott a problémánk, belejöttünk. (Gondolom számított az is, hogy előtte három hónapig alig nyúltunk egymáshoz.)

Az elején egy-két hónapig nem volt semmi gondom, azóta viszont megint fordulunk át abba, hogy havonta egyszer, ha minden klappol és a csillagok is úgy állnak, összejön egy jó szex, amúgy meg nézünk egymásra szomorúan, hogy jobb, ha meg se próbáljuk, mert viszketős és érzékeny vagyok:(

Júniusban végső kétségbeesésünkben elmentünk a bőr- és nemigondozóba tenyésztésre (bár nemi betegségre 0% volt az esély), az legalább kiderült, hogy hüvelyflórám konkrétan nincs, nem létezik, ezt írták a leletekre. Ezután a nőgyógyászom írt fel nekem három hónapnyi Mycosystet és Beliema hüvelytablettát flórahelyreállítás céljából, viszont eközben is kijött egy fertőzésem.

Természetesen vissza fogok menni a nődokimhoz, amint tudok, inkább nagy általánosságban szeretném kérdezni, van-e valakinek ilyen tapasztalata, valami olyan megoldása, amire az orvosok nem gondolnak rögtön? Állandóan visszatérő fertőzések, helyreállíthatatlan hüvelyflóra, fájdalmas együttlétek, a helyreállítók pedig minimális változást jelentenek csak. Létezik, hogy annyi helyreállító után sem áll helyre, ilyen sok idő kéne neki? (ezt persze nőgyógyásztól is meg tudom kérdezni, de kifejezetten a Ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi)


Bocsi, ha hosszúra és zavarosra sikeredett, remélem azért sikerült értelmesen leírnom:D



nov. 16. 00:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon átérzem a problémádat. Nekem még nem volt műtétem, de gyanítják az endót, cisztám épp nincs mondjuk, de állandóan fáj mindenem. A kérdésem az lenne, hogyan táplálkozol? Mert a hüvelyi fertőzések a bélfólra felborulása miatt keletkeznek, illetve megbomlanak a normál cukoranyagcsere folyamatok, és inzulinrezisztens, diabéteszes leszel. Emiatt kapsz el állandó fertőzéseket, és emiatt kialakul az endó is. Az antibiotikumokat most már hagyjad, tönkrevágják a bélflórádat, ne csináld.

Érdemes lenne endokrinológián cukrot nézetni, hogy minden rendben van e, már csak amiatt is, hogy endód volt, vagy van esetleg. Bizonyos tünetek utalhatnak is rá, fáradság, szédülés stb. A fertőzések ill.az endó miatt jó eséllyel gond lehet a cukroddal.

A másik: bélflóra helyreállítás. A gyorsan felszívódó széndidrátokat el kellene hagynod, cukor, fehérliszt stb. Nem jók. De ha gond van a cukroddal, úgyis diétáznod kell, plusz kaphatsz gyógyszert, ami segít. Emellett szedj megfelelő vitaminokat. Az algát nagyon ajánlom, a Q10-et, barátcserjét is lehet, és valami normális vitamin komplexet, de minimum D vitamint.

Ne használj tusfürdőket, csak vizet és természetes alapú szappant. Mindezeken túl mozogj mindennap, találj valami jó mozgásformát. Bármit. Én is ezen vagyok. Ahhoz, hogy a bél-és hüvelyflóra állapota rendeződjön, és az edód se térjen vissza, ezek nagyon fontosak. Remélem segítettem. Ha bármi kérdésed van, írhatsz privátot is. Kitartást és gyógyulást kívánok, tudom min mész át.

nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!