Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS lehet? Leírnátok a...

PCOS lehet? Leírnátok a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam nőgyógyászati vizsgálaton, rákszűrés és rendszertelen menstruáció miatt. A hüvelyi uh után a dr. Úr PCO-t állapított meg, és továbbküldött vérvételre, endokrinológiára. Azt olvastam, hogy diétával, sporttal és ha szükséges mellé gyógyszerrel ez az állapot visszafordítható. Van akinek ez sikerült gyógyszer nélkül is, pusztán életmódváltással?

Egyébként az uh kimutatta, endokrinológián még nem voltam, de a hajhullás, túlzott szőrösödés, menstruáció elmaradás,nehezen fogyás dolgok nálam is stimmelnek. Bár még ez az első hónap, amikor kimaradt a menzeszem. Előtte erős vérzéssel,fájdalommal járt, volt hogy sokáig tartott...most kb 42 napja semmi...



nov. 16. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahang sajnos már kimutatta, hogy az!

Nekem a PCOS-t inzulinrezisztencia okozta, amikor arra elkezdtem gyógyszert szedni, akkor helyreálltak a dolgok. Nekem soha nem maradt ki tőle a menzeszem, és a pattanásokon meg a hajhulláson kívül más tünetem nem volt. Rutin vizsgálatra mentem, amikor kiderült, és bár nagyon megijedtem tőle, amikor az inzulinom helyre került, jobb lett utána!

Kitartás kérdező, minden rendben lesz, a legjobbakat neked!

nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm..Eddig nekem sem maradt még ki soha, most vagy 10-12 napja késik és azt mondta az orvos, hogy biztosan ettől..és ezek fel tudnak majd szívódni?
nov. 16. 22:21
 3/14 A kérdező kommentje:
Hajhullás már évek óta van nálam is...miután rendeződtek a dolgok a hajhullás is megállt?
nov. 16. 22:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illetve a bőröm is jobb lett, mikor az inzulinom visszaállt. Nekem anno a 120 (!!!) grammos diétát ajánlotta a dokim, de azt nem bírtam 2 hétnél tovább. Utána jött a 160 gramm, most már 180 gramm, most érzem magam a legjobban. Megmondom őszintén, a sportot nem viszem "túlzásba", sokat sétálok, heti 1x hétvégén futok egy kört, 2 naponta jógázom 20 percet. Ennyi fér bele az időmbe, de érzem, hogy ez is segít.

Illetve ami nagyon fontos faktor, és azt a mai napig nem sikerült kezelnem, a stressz. A hormonok kb egy szélfuvallattól felborulnak, az is okozhat összevisszaságot... de most úgy érzem, hogy a gyógyszerrel meg a 180 grammos széndhidráttal egészen jól vagyok.

nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és így tovább, jó egészséget!
nov. 17. 07:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 180grammos szénhidrát diétàval győztem le a PCOS-em. Azóta babát várok, előtte álmodni sem almodhattam volna róla.
nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Esetleg ehhez honnan tudok valami étrendet keresni? Olyat ami táblázatos, hogy miben mennyi gramm van, vagy konkrét receptes...interneten ilyesmit keveset találtam...inkább olyasmi kellene hogy miben mennyi ch van, olyat nem nagyon találok
nov. 17. 13:01
 8/14 A kérdező kommentje:
Most közben elkezdtem barnás pirosasat vérezni..nem tudom h ez most menzesz vagy a tegnapi vizsgálat...mert a vizsgálat után volt egy kis halvány rózsaszín pecsételésem, az a rákszűréstől azt tudom..de ez attól erősebb azóta..remélem ez menstruáció lesz
nov. 17. 13:02
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Én dietetikus tanácsát kértem ki , aki segített egy minta étrendet összeállítani. Aztán onnan már egyszerű volt a behelyettesítés egyes ételeknél. Mondjuk már nem diétázom, de cukrot és fehér lisztes dolgokat most sem eszek.
nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha túl leszek az endokrinológián, felkeresek egy dietetikust az eredményekkel én is...addig meg kerülöm a cukrot és a fehér lisztet, azzal bajt biztos nem okozok
nov. 17. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!