Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációnál ez normális?

Menstruációnál ez normális?

Figyelt kérdés

Az első 2 napban elviselhetetlenül rossz közérzet, folyamatos hasfájás, fájdalomcsillapító csak enyhíti de nem szünteti meg. Émelygés, fejfájás, fáradság, koncentrálni is alig tudok. Már előre ideges vagyok amikor tudom, hogy meg fog jönni, mert 2-3 napig szinte használhatatlan vagyok. :(

Normális ez még vagy orvoshoz kell menni? Egyáltalán tud vele valamit kezdeni az orvos?



nov. 18. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha fájdalomcsillapító kell de az se segít akkor mindenképp orvos
nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy az első is írja.


Az orvos majd kivizsgál, először fizikailag, hogy minden rendben van-e, majd vérvétel, hormonvizsgálat, pajzsmirigy vizsgálat stb. is érdemes.


Ami fontos, ha az orvos fogamzásgátló tablettát javasol a problémára, keress másik orvost, komolyan mondom. Az nem megoldás, sőt, egyenesen oltári rossz ötlet, nem cukorka/fájdalomcsillapító, hogy csak úgy bekapkodd onnantól évekig, nem erre való. A fogamzásgátló csak elnyomná, elfedné a problémát, és amint abbahagynád, visszajönne a fájdalom, vagy akár még rosszabbodna is a helyzet.

nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fájdalomcsillapító nélkül elviselhetetlenül rossz a fájdalom, ha hat akkor meg kb. közepesnek mondanám utána a 3. naptól már enyhül. De az első 2 nap egész nap kell a gyógyszer kb. olyan 4-5 óránként.
nov. 18. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Szegény, az borzasztó kellemetlen 😥


Irány az orvos, és ne engedd, hogy elbagatellizálja, ne higgy neki, ha azt mondja, hogy "az nem fájhat annyira", meg hogy ez normális.


Nem az, nem normális, nem kell ezzel élned, ha megtalálják az okot, és kezelik, akkor jobb lesz utána.

nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Először is: mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, lehetőleg minél hamarabb. Ne engedd, hogy fogamzásgátlót írjon fel rá, vizsgáltasd ki rendesen vele. Egyrészt nem minden fogamzásgátló működik mindenkinél, valakinél több kárt okoz, mint használ, másrészt pedig ha nem derül ki, hogy miért fáj ennyire, később akár rosszabb is lehet az állapotod.


Melyik fájdalomcsillapítót szoktad rá szedni, és mióta használod azt? Olyat még sajnos nekem sem sikerült találnom, ami tökéletesen elmulasztaná a fájdalmat, de van, amelyik hatásosabb, mint a másik.

Azt, hogy mióta használod ugyanazt a fajtát azért kérdezem, mivel előfordulhat, hogy huzamosabb idő után kvázi "hozzászokik" a szervezeted, kevésbé hat, ilyenkor tanácsos, hogy válts.

Illetve sokszor az sem mindegy, hogy mikor veszed be, tapasztalataim szerint ha már azelőtt beveszed, hogy nagyon fájna sokkal jobban hat, mintha akkor veszed be, amikor haldokolsz a fájdalomtól.

nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Üdv a klubban. :(

Menj el orvoshoz és mondd el neki ezeket a problémákat. Lehet endometrózis is,elég gyakori ez a betegség. Engem mindig leráznak azzal hogy szedjek fogamzásgátlót,de nem szedhetek mert hajlamom van rögösödésre.

Ne hagyd magad,ha ennyire elviselhetetlen,akkor ott van valami nem stimmel. Kitartást!

nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!