Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van értelme magán vérvételi...

Van értelme magán vérvételi helyen tumormarker vérvételt csinálni?

Figyelt kérdés

Októberben diagnosztizáltak rosszindulatú emlődaganattal, december közepén műtenek. Kicsi elváltozás, de semmiféle vérvételem, vizsgálatom nem volt, így nem tudom, hogy hol tartok, mire számítsak. Az orvos azt mondta, a méretéből adódóan nagyon korán észrevettük, szerinte elég lesz a műtét után a sugárterápia. Ő maga most nem kért semmiféle vérvételt, kivéve a műtét előttre,december elejére.

Mivel addig még pár hét van, arra gondoltam, elmegyek privát vérvételi helyre és csináltatok tumormarkeres vizsgálatot. Ki tudom én abból szűrni, hogy milyen "súlyosságú" az állapotom, vagy csak tájékoztató jellegű? Kért volna az orvos további vizsgálatokat, ha úgy gondolja, annyira súlyos a helyzetem, nem?


Nagyon nehezen bírom ezt a bizonytalanságot, és a helyzetet, nem tudom, mit csináljak.



nov. 19. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nincs. Ha kellett volna bármi vizsgálat, az orvos elküldött volna.

A tumormarker egyébként sem jó ilyesmire, pláne nem emlőráknál.

nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal fontosabb majd a műtét után a szövettani vizsgálat, az is akkor, ha esetleg invazív a daganat.

Tumormarkerek leginkább csak utánkövetésre jók, ott se minden esetben, hogyha pl műtét/kemo/radi (attól függ milyen rák) után hirtelen újra elkezd emelkedni, akkor érdemes keresni visszamaradt tumort vagy áttétet, de ez is csak néhányra igaz.

nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!