Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Műtétet követően hogyan...

Műtétet követően hogyan zajlanak a kórházban töltött napok?

Figyelt kérdés

December közepén fognak műteni, rosszindulatú emlődaganattal. Emlőmegtartó műtét lesz, az elváltozás szerencsére nagyon kicsi.

Szeretnék megtudni néhány dolgot a műtétet követő időszakról, mert az orvosom nagyon kevés dolgot osztott meg azon felül, hogy 4 napot kell bent lennem, illetve, hogy ha nagyon szerencsés vagyok, hazamenetelkor eltávolítják a drain csövet. A papíromon az áll, 40 perces altatás lesz.


Általánosságban arra lennék kíváncsi, bár tudom, hogy egyénileg változó, hogy közvetlenül az altatás után mi történik?

Mennyi idő, mire valaki pl elég erős lesz, hogy mosdóba menjen? Mi van, ha mosdóba kell mennem de nem fogok tudni felkelni? Tudom, ezek buta kérdések, de 3 évesen voltam utoljára kórházban, semmire nem emlékszem belőle.

A műtétet követően mikor veszik ki az infúziót, lehet utána enni pár órával?

A műtét másnapján ha már elég jól vagyok, akkor pl a látógatóimmal le lehet menni egyet sétálni?


Nagyon nehezen kapcsolok ki, nem szeretek lustálkodni, mindig valamit csinálnom kell, így nekem pl az is érdekes lesz, hogy nem nagyon kelhetek majd fel.

Kíváncsi lennék tippekre, tapasztalatokra! Nagyon nagyon félek az egésztől, önmagában az egész betegség nagyon megvisel lelkileg, de próbálok mindig egy kicsivel előre tervezni csak, most pl a műtétre és azt azt követő napokra rákészülni.


Köszi mindenkinek előre is!



nov. 24. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

A műtét után valószínűleg 24 órán át őrzőben leszel, kapsz fájdalomcsillapítót, infúziót, katétert. Utána kerülsz vissza az osztályra. Ott már ehetsz, ihatsz, kérik is majd valószínűleg, hogy sétálgass, úgyhogy mosdóba menni mindenképp neked kell majd. Szerintem a folyosón a látogatóiddal mehetsz majd sétálni.


Viszont baromi uncsi lesz. Az idő kb nem telik, akárhogy próbálod is lekötni magad.

nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Nekem petevezeték elkötés volt, és marha jó fej dokit kaptam, aki rögtön azzal indított, hogy nem kell katéter, csak menjek el pisilni közvetlenül a műtőbe tolás előtt is.


Én ki tudtam menni saját lábamon pár órával ébredés után, egy nővérke kísért, de nem volt gond. Addig ledugózták a branült vagy mi az, amin az infúzió csöpögött. nem is tudom mikor vették ki, talán amikor már biztos volt hogy megmaradok :) és lement a kötelező adag.


Vigyél olvasnivalót, zenét, aprópénzt csokira :D


igyekezz nem nagyon izgulni, nekem közvetlenül altatás előtt valami nyugtatót is adtak, annyira kiborultam.

nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)
nov. 26. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!