Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félel hogyha megjön akkor...

Félel hogyha megjön akkor átázom. Tampont nem használhatok viszonylag fiatal vagyok még és anya sem engedi nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
A tesi tanárom azt mondta hogy ha megvan akkor is kötelező a tesi! Nyilván ha van felmentésed akkor nem de 1 hétig nem engedi meg ( csak ha komoly serulesed van) meg hát a tesi órák is nagyon kemények és a vérzésem szerintem normális mennyiségű ( bár még csak egyszer volt) és nem tudom hogy hány betétet tegyek be vagy mit csináljak mert tényleg elég durva a tesi és még ha normálisan is vérzek akkor is lehet hogy átáznék pls help🥺

nov. 25. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Extra hosszú betét + vatta kombója
nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is a minitampont bárki használhatja akár egy 11-12 éves lány is.

Másodszor meg nem kell anyád beleegyezése ahhoz, hogy tampont vegyél.

Harmadszor meg régebben, amikor sem betét, sem tanpon nem volt, akkor kicsit több vattát tettek be a lányok (ez kb egy éjszakai betétnek felel meg), felvettek két bugyit és melegítönadrágot.

nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

A mozgás még jót is tesz, kevésbé görcsölsz.

Tampont minit használhatsz,senkitől nem kell engedélyt kérned.

A vatta jó ötlet, hosszú betéttel.

nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Már megint jön ez az "anya nem engedi a tampont"-sztori...

Kérdező, feltalálod magad, veszel titokban akkor, és tesi órákra használsz azt betét helyett. Gondolom 1000 Ft-od azért csak van, hogy tudj venni tampont. Csak nyilván tiszta kézzel tedd fel, meg időben cseréld. Tehát nagyon figyelj a higiéniára.

Amikor pedig betétet használsz, akkor is elég egy betétet a bugyidba tenni. Ha nem vagy biztos a napirendedben, hogy kibírja-e a következő mosdóig, akkor éjszakai hosszúságút használj nappal is.

nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
28%
Szerintem ha nagyon vérzel csak akkor ne tesizz. S ha a tanár ezt nem képes megérteni szólj a szüleidnek hogy lépjenek közbe. Egyébként ha nem olyan erős a vérzés, a mozgás ekkor tényleg hasznos, csak az a lényeg hogy felüléseket vagy has megeröltető feladatokat mellőzd.
nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Ha tesióra előtt a szünetben teszel be tisztát, és utána cseréled, egy sima szárnyas betét nem fog átázni, nyugi.


Én amúgy nem javaslom a tampont, szerintem nem is egészséges, de nyilván erről mindenkinek megvan a saját véleménye.

nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem engedi - és ellenőrzi, mit használsz?


Ha neked kényelmesebb lenne a tampon, használd azt, számomra elképzelhetetlen lett volna hogy vívóversenyt betétben toljam le. Hát persze... még az edzések hagyján, fekete nadrágban, de a vívóöltözék hófehér :D ALAP volt a tampon és betét.

nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Vegyél a zsebpénzedből betétet, vagy tampont. Ha már közeledsz a menzeszhez, már érdemes betenni betétet, mert akkor nem vérzel át, ha pár nappal korábban megjön a vártnál.
nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is anno kellett tesizni mikor megvolt és még a pocim is fájt. nem engedtek felmentést se a tanár se apáék. 2 betétet tettem be kicsit elcsusztatva egymáson ugy nem áztam át. viszont ugy fájt a hasam majdnem összeestem.
dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!