Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az aktus napján veszek be...

Ha az aktus napján veszek be antibiotikumot, az befolyásolja a fogamzágátló hatását?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy olyankor gyengül a fogamzásgátló hatása, mindig odafigyelek erre.

Viszont olyankor mi a helyzet ha az aktus napján veszek be antibiotikumot is?



nov. 26. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Az aktus azon a tényen nem változtat, hogy az antibiotikum szedése alatt gyengül a fogamzásgátló hatása. Nem tudom, honnan vetted, hogy ennek köze van hozzá.

Használjatok gumit, ha antibiotikumot szedsz, egyszer kibírjátok.

nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azt mondta korábban az orvosom, hogy antibiotikum szedése alatt vigyázzunk, illetve utána 2 hétig legyen kiegészítő védekezés.

Hogy ne számítana az aktus?

Ma volt szex, de nem merem bevenni az antibiotikumot, nehogy kiüsse a fogamzásgátló hatását. Nem tudok utólag mást használni...

nov. 26. 21:49
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Tehát úgy álltál neki szexelni, hogy tudtad, hogy antibiotikumot kell szedj, ami köztudottan kiüti a fogamzásgátló hatását,és amit az orvos el is mondott. De annyi eszed nem volt, hogy gumit húzz, amit szintén elmondott a doki, hanem ehelyett azon agyalsz most utólag, hogy bevedd-e az antibiotikumot, ami meggyógyít.

Ok.

nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező,termékeny méhnyaknyák (ami neked ugye jelenleg nincs) nélkül nem maradnak sokáig életképesek a spermiumok.

A gond szerintem akkor van, ha az egész antibiotikumos kúra alatt és azután se használnak kiegészítő védekezést.

nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Milyen jó, hogy tele van nagyokosokkal az oldal.

Most kezdett el jobban fájni a torkom. Utálok antibiotikumot szedni, mert kikészíti a gyomrom. Pénteken felírta az orvos, ha rosszabbul lennék szedjem be. De aznap még nem voltam nagyon rosszul, így el szerettem volna kerülni a szedését, tegnap jobban is lettem. Ezekhez az infókhoz egyébként senkinek semmi köze, mert nem erről szól a kérdés.

Ha csak a kioktatás miatt vagy itt, kérlek menj innen. Az eredeti kérdésre nem tudsz válaszolni te sem, csak osztod az észt.

nov. 26. 22:04
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Mikor kezdted el szedni az antibiotikumot? A kérdésben nem írod. Mert ha már mondjuk pár napja, akkor lehet tényleg nem ártott volna az óvszer.
nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm!
nov. 26. 22:05
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
"kérlek, menj innen" ... nem oktatott ki senki, hanem hülyeséget kérdeztél.
nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#6: Nem kezdtem el szedni... Most vettem volna be este, de szerintem hanyagolom pár napig. Hátha javul a torkom. Nem tudok jobbat.
nov. 26. 22:06
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Megkérdezted, hogy ha az aktus napján veszel-e be antibiotikumot, az befolyásolja-e a fogamzásgátló hatását.

Olvasd vissza, mit kérdeztél, meg olvasd össze a válaszokkal. Nem írtad, hogy szeded-e az antibiotikumot már, honnan kellett volna bárkinek tudnia? Senki nem oktatott ki, simán csak értelmetlen, ahogy feltetted a kérdést. Meg lehet sértődni, le lehet pontozni. Te azon merengsz most, hogy ma szexeltél, szeded a fogamzásgátlót, és szedj-e mellé antibiotikumot. Egyszerűen nem áll össze a kérdés: ha holnap szexeltél volna, és fogamzásgátlót szedsz, akkor is az antibiotikum kiüti a fogamzásgátló hatását valamennyire. Elmondta az orvosod is, hogy használjatok kiegészítő védekezést. Használtatok? Nem. Ennyi.

nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!