Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem megy fel? Lehet,...

Miért nem megy fel? Lehet, hogy frigid vagyok? Valami baj van velem??

Figyelt kérdés

Nem megy fel a tampon, a vége még ki is lóg kb. Nagyon fájó érzés, olyan mintha nem lenne már "tér" ahova tovább lehetne nyomni. Hiába erőltetem, nyomom,nem megy feljebb, fizikailag falba ütközik. Pedig a legkisebb mérettel próbálkozom.

Nem voltam még rendesen fiúval. Egyszer egy fiú behatolt, egyetlen egyszer "betette", de rögtön elsírtam magam úgy fájt, szóval abba is hagytuk.

Valami gond van velem??



nov. 27. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
A tamponnak nincs köze a frigidséghez. Pszichés okai lehetnek, hogy ennyire szűk vagy.
nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Milyen pszichés okai lehetnek ennek?

És ezen lehet változatni?

Vagy ha visszatartom a sírást, fájdalmat és hagyom, hogy tovább folytassuk a szexet, akkor lehet, hogy kitágulok valamelyest?

nov. 27. 14:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy nem találtad meg a helyes irányt...

Próbáld meg először az ujjaddal kitapintani, hogy merre vezet a hüvely fala, és óvatosan, nem erőből keresd meg azt az irányt a tamponnal is.

Mikor először próbáltam ki a tampont, én is alig tudtam betolni, nem értettem, hogy ezt hogy bírják ki a nők, le sem tudtam volna ülni... aztán másodjára véletlenül jó helyre csusszant, és megvilágosodtam 😀

nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csöppet se biztos, hogy pszichés oka van.

Kérdező, én a helyedben meglátogatnám a nőgyógyászt ezzel a problémával.

nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3as

Igen, ezt hallottam már, hogy érdemes kézzel kitapogatni, de én attól is vmiért bestresszelek, meg az is fáj, olyan furának érzem csinálni:///


#4es

Miért? Lehet, hogy konkrétan fizikai szűkület van ott?

nov. 27. 14:47
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

#4 vagyok.

Nem a tamponra, hanem az első szex. élmény fájdalmasságára gondoltam. Nem normális dolog, hogy úgy fájt, majd elsírtad magad. Legföljebb, ha megerőszakoltak volna, de nyilván itt nem ez történt.

Ennek lehet testi és pszichés oka is. Hagyományosan először a testi okot kéne kizárni (ha tényleg nincs) és utána nézni a lelki dolgokat.

nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem jó a betét továbbra is?
nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Menj orvoshoz. Lehet pl fal a hüvelyedben vagy akármi fejlődési rendellenesség.

A doki nem bánt. Menj el.

nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Senior Séf ***** válasza:
61%
Hüvely előreesés. Fiatal korban műthető.
nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Natehát. Ha a hüvelyed nem elég síkos, akkor kellemetlen lesz, vagy fájni fog a behatolás, mindegy, hogy az ujjad vagy a tampon vagy egy farok. Valószínű, hogy amikor a fiúval a próbálkoztatok nem voltál elég nedves, elég ellazult, ezért fájt (bár ritkán lehet a fájdalmas közösülés oka vaginizmus vagy túl szoros szűzhártya is). Azóta pedig pszichésen rágörcsölsz a tamponfelhelyezeésre és az ujjadra is. Tampont is csak akkor lehet feltenni ha elég nedves vagy, vagyis ha van elég vérzés és ahogy valaki írta az irány sem triviális (olvasd el a használati útmutatót, guggolni vagy egyik lábad feltéve kell, mert nem "merőleges" a hüvelyed a hüvelybemenetre, hanem kicsit "ferdán" halad a méhed felé. Én orvos helyett először azt javaslom, hogy végezz önkielégítést, akár síkosítóval megtámogatva és ha elélveztél, vagy legalábbis már közel vagy akkor próbálkozz a saját ujjaddal (tiszta kéz, rövid köröm!), óvatosan, fokozatosan. Ha többszöri próbálkozásra sem megy, akkor menj el orvoshoz, hogy megnézze, van-e fizikai akadály vagy "csak" pszichés.
nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!