Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló szedés kinél...

A fogamzásgátló szedés kinél milyen mellékhatásokat okozott? 22/L

Figyelt kérdés

Az első fogamzásgátló, amit szedtem a Lindynette volt, ennél kellemetlen mellékhatások (hüvelyszárazság, hangulatváltozások, állandó nyomott hangulat, libidócsökkenés) miatt váltottam Roxanellére. A mellékhatások ennél a gyógyszernél is fennálltak.

1 év teljes fogamzásgátló szedés után ezek a tünetek teljesen elmúltak. Ezt követően csak gumióvszert használtunk, viszont ennél előfordultak balesetek (kiszakadt, lecsúszott), úgyhogy jobbnak láttam újból elkezdeni a fogamzásgátló szedést.

Felkerestem egy magán nőgyógyászt, akinél elmeséltem, hogy korábban milyen mellékhatásokat okozott a fogamzásgátló és ekkor ajánlotta a Slindát. A tapasztalatok szerint ennél a gyógyszernél fordulnak elő legkevésbé hasonló tünetek.

Viszont nálam a tünetek nagy része, mint libidócsökkenés, állandó nyomott hangulat, hangulatingadozások, most is fennáll.

A kérdésem az lenne, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót és ha igen, akkor milyen fogamzásgátló módszer vált be neki?

(Spirált, rézgyöngyöt csak a legvégső esetben használnék, de ha valakinél bevált és tudna róla tapasztalatokat mondani akkor megköszönném.)



dec. 13. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a Lindynettel semmi bajom nem volt, 7 évig szedtem. Szóval mint láthatod, ez tök egyéni.


Elvileg a libidóra a lenonorgestrel tartalmú tabletták vannak a legkevésbé htással (Pl. Missee), de ez nem jelenti azt, hogy nálad nem lesz gond vele.

dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez érdekes mert a Lindynettől amit 4 hónapig szedtem állandóan hanyingerem volt es nekem nem lecsökkentette a libidómat ahogy nagyon felnyomta.

Váltottam Novynettre több mint egy éve semmilyen mellékhatása nincsen

dec. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!