Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alkoholfogyasztás tényleg...

Az alkoholfogyasztás tényleg kihatással van a menstruációra? Előre hozza a menzest, ha alkoholt fogyaszt a lány?

Figyelt kérdés
Egyik lány ismerősöm mondta egy táborban még anno, h "óh, én előre bepezsgőztem, h ne a táborban legyen gond", mert szte az alkohol előrehozza a menstruációt. Ez tényleg így van? Milyen alkohol, és milyen hatással van a menzesre? Tényleg lehet vele pár napot "nyerni"?
2009. jan. 3. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom az alkohol "higítja" a vért, ami miatt egyrészt több vér távozik, másrészt esetlegesen elöre lehet hozni a mensit pár nappal, de nem mindenkinél jön ez be.

Szerintem egyszerübb, ha fog.gátloval eltolják a mensit, az tuti, hogy bejön.

2009. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vörösbortól tutira előbb jön meg. De lehet, hogy más italoktól is. Nekem az egyik lány ismerősömnek pl osztálykiránduláson jött meg teljesen váratlanul két napos piálás után...

Viszont arra figyelj, hogyha meg van a vérzésed, akkor ne nagyon igyál. Nekem ilyenkor, ha iszom sokkal erősebb, jobban fáj, tehát nem éri meg...

Amúgy szerintem a havivérzést önmagában csak alkohollal nem lehet befolyásolni. Esetleg ha iszol és mellette próbálod programozni az agyadat, hogy megjöjjön...

Velem olyan is volt már, hogy nagyon sokat ittunk mindenféléből, erre ahalyett, hogy megjött volna még késett is.

Bár a vörösbortól nekem általában mindig megjön...

2009. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak: hát, nekem ez a pszichés dolog általában működni szokott... a menstruációval meg aztán pláne. Nem tudom, h tényleg van -e összefüggés a psziché meg a test természetes működése között (mert az oké, h a lelkiállapotod kihatással lehet rá), vagy csak én beszélem be magamnak, h a gondolataim is okozták... mindenesetre előfordult már nem egyszer, h hamarabb vagy később jött meg, mint kellett volna, "pusztán" a pszichés ráhatás miatt... Na, nem tudom, ehhez nem értek. Bár a pszichológia érdekel... Viszont nem csak az időpontra, de a kimenetelre is volt már hatással, pl gyógyszert nem szedek, akkorse, ha görcsölök, mert az is hamarabb elmúlik anélkül.
2009. jan. 4. 01:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Szijja, sztem is igaz ez a vörös bor, nekem 17-18án kellett volna megjönni, de előre jött a drága, pedig én most aztán nem vártam xD
2009. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én tapasztalatból írom hogy igen. tegnap szilveszterkor bort ittunk pezsgővel, másnap délutánra totál eláztam:S De ne próbáld ki, mert nekem most olyan erős amilyen még sohase volt -.-
2011. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
sokatkell inni a borból hogy megjöjjön?
2014. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit sokat ittam,máskor 27-28 napos a ciklusom...most megjött 21 napra, szerintem lehet valami összefüggés.
2015. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmm érdekes , hogy mennyire más a testünk ! :)


Nekem mindig is 7-8 napig tartott a menstruaciom. Amikor iszom menzesz alatt 3-4 napig tart, és nem is olyan erős olyankor ,mint mikor nem iszom alatta ! :)

2021. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!