Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Spirál levétele után mennyi a...

Spirál levétele után mennyi a normális vérzés?

Figyelt kérdés
5 évet volt fenn, ez a második spirálom. December 6.an vették le. Pici vérzés pár napig. December 20.an megjott. Azóta vérzek folyamatosan. Erősen.Nagyobb darabok is távoznak. Nem tudom ez mennyire normális. Gyereket szeretnék, ezért innentől már nem védekezünk.
dec. 27. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túlaggódom, de a spirál levétele után -biztonság okáért- min.3 hónapig jó lenne védekezni, hogy a méhnyálkahártya teljesen regenerálódjon.
dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy már lehet próbálkozni. De igazából itt most mindegy is, mert nem is igazán van lehetőség semmire, ha vérzek. Ez most jobban zavar mint bármi más.

Az orvosom pedig nem rendel már az idén.

dec. 27. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem túl erős a vérzés, még várhatsz pár napot. Valószínűleg elmúlik, csak a spirál levétele okozza az erősebb/hosszabb/darabos vérzést.

Ha baj lenne, akkor menj másik orvoshoz, ne várj az orvosodra!

Azt viszont fenntartom, hogy védekezzetek egy ideig hagyományos módon.

dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De elég erős. Szokatlan amúgy is, mert ennél a spirálnál nem volt vérzésem egyébként szinte soha. Előzőnél meg brutál vereztem, az azért is lett levéve.
dec. 27. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, nagyobb a baj, menj orvoshoz, még ma. SZTK-a is mehetsz.

Vagy legalább beszélj egy nőgyógyásszal telefonon.

dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5 év után a spirált gyakran egészségügyi kürettel távolítják el.

Lehet, hogy pont az ilyen gondok megelőzése miatt, mint ami nálad van.

dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, figyelni fogom magam, és ha negatív irányba változik, akkor elmegyek az állami nőgyógyászatra.
dec. 27. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Mirena? Nekem mikor levették utána pár napra megindult a vérzés nagyon erősen. Azonnal visszamentem az orvoshoz, adott méhösszehúzót és vérzés csillapító, így is 10 napig tartott. Ha nagyon szokatlan tapasztalst, inkább menj orvoshoz
dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen Mirena.

Köszönöm hogy írtál.

dec. 27. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!